Port Kratochvílovci

Port Kratochvílovci

V Přístavu 1586/2, Praha 7 - Holešovice

(29. 6. 2018) Atelier 6

   
 
 
 
 

Port Kratochvílovci

Nábřežní lokalita, slepé rameno řeky Vltavy v bývalém přístavišti, v Praze-Holešovicích. Dynamicky se rozvíjející oblast, kde novostavby vstupují do dialogu s historickými objekty. Přístavní atmosféra se vším, co k ní patří. V přízemí, na nároží jedné z novostaveb, přímo na nábřeží, se nachází řešený prostor o velikosti 130 m2, kam je nutné umístit řadu funkcí – prodejnu vín a ušlechtilých destilátů z celého světa, kancelář se zázemím, prostor pro degustaci a sklad.
Zalamovaná polopříčka uprostřed místnosti, socha, která svým tvarem prostor člení na požadované části, tvořená horizontálními liniemi polic z vrstvené překližky dýhované světlou břízou a lahvemi destilátů a vín. Podél stěny s okny – lavice, křesílka a stolky pro degustaci. Pracovní stůl ze starých dubových fošen a černé kovové konstrukce. Černé stěny, nezakrytý betonový strop, podlaha z leštěného betonu a průmyslová svítidla.
To všechno dohromady = PORT KRATOCHVÍLOVCI – showroom a sídlo firmy, místo kam obchodní zástupci zvou na ochutnávku své klienty, místo které voní přístavem, exotickými víny a kořalkou.

Autorská zpráva
Foto: Peter Fabo


Autor: Atelier 6, s.r.o. – Libor Čížek, Ondřej Moravec, Michal Nekola, Radek Šíma, Štěpán Braťka
Investor: Kratochvílovci s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.1069644
14.4561691
Port Kratochvílovci

Port Kratochvílovci
V Přístavu 1586/2
Praha 7 - Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz