Pozorovatelna Durch

Pozorovatelna Durch

Valašské Příkazy

(30. 7. 2018) Zdeněk Fránek

   
 
 
 
 

Pozorovatelna Durch

V kopcích nad Valašskými Příkazy vyrostla pozorovatelna Durch, která má podnítit k pozastavení a uvědomění si krásy okolní krajiny. Slouží i jako posezení pro kolemjdoucí, na posvačení nebo jako schovka před nečasem. V její blízkosti byla obnovena studánka s obrázkem sv. Františka, patrona zvířat a ochrany přírody.
Architekt Zdeněk Fránek ztvárnil pozorovatelnu jako „minimalistickou dřevěnou konstrukci s čistými detaily bez jakéhokoliv výrazného prvku. Tak, aby byla pokorná a vznikl především výhled skrze ni, který zarámuje krajinu jako nejkrásnější obraz.“
Za ideou a realizací pozorovatelny stojí rodinná firma Janošík, která pod kopcem, kde je pozorovatelna usazena, vyrábí okna. „Přemýšlel jsem nad redesignem našich billboardů. Nakonec se spojila chuť k revoltě proti zaneřáděné přírodě reklamou s naší firemní filozofií čistých výhledů. Ze dne na den jsme zrušili všechny billboardy a z ušetřených peněz začali tvořit pozorovatelnu Durch - naši poctu nerušenému výhledu,” uvádí Jakub Janošík

Tisková zpráva
Foto: BoysPlayNice - Jakub Skokan a Martin Tůma 

Architekt: Zdeněk Fránek
Koncepce: Jakub Janošík
Realizace: JANOŠÍK OKNA-DVEŘE
Materiály: dubové masivní hranoly

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz