Praha 6 se vrátí k diskusi o sporné stavbě na Vítězném náměstí

Praha 6 se vrátí k diskusi o sporné stavbě na Vítězném náměstí

(15. 2. 2013) (ČTK) - Zastupitelé Prahy 6 se v pátek na návrh opozice vrátí k diskusi o sporné zástavbě lukrativního pozemku na Vítězném náměstí. Opozice chce znovu jednat o budoucí podobě a funkci budovy, která má na obecním pozemku vyrůst. Návrhy se jí ale pravděpodobně prosadit nepodaří, patrně pro ně nenajde dostatečnou podporu. Vedení radnice, stejně jako investor, totiž výtky vytrvale odmítají. Návrh polyfunkční budovy Line, jejíž stavba se mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunskou plánuje už řadu let, budí silné emoce. Část odborné a laické veřejnosti projekt hájí, část jej odmítá. Vznikly kvůli tomu i petice.

 
 
 
 

Praha 6 se vrátí k diskusi o sporné stavbě na Vítězném náměstí

(ČTK) - Zastupitelé Prahy 6 se v pátek na návrh opozice vrátí k diskusi o sporné zástavbě lukrativního pozemku na Vítězném náměstí. Opozice chce znovu jednat o budoucí podobě a funkci budovy, která má na obecním pozemku vyrůst. Návrhy se jí ale pravděpodobně prosadit nepodaří, patrně pro ně nenajde dostatečnou podporu. Vedení radnice, stejně jako investor, totiž výtky vytrvale odmítají. Návrh polyfunkční budovy Line, jejíž stavba se mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunskou plánuje už řadu let, budí silné emoce. Část odborné a laické veřejnosti projekt hájí, část jej odmítá. Vznikly kvůli tomu i petice.Opoziční zastupitelé za TOP 09, zelené a komunisty se na pátečním jednání pokusí prosadit, aby městská část ustoupila od změny územního plánu týkající se tohoto pozemku. Změna by totiž podle nich z investora sejmula povinnost částečně zachovat veřejnou funkci budovy. Navíc žádají dodržení stanovených regulací ohledně výšky a objemu stavby, které prý projekt nerespektuje.

Koalice v čele se starostkou Marií Kousalíkovou (ODS) ale s argumenty nesouhlasí a projekt vytrvale hájí. Shodně s investorem tvrdí, že dvě patra administrativní budovy budou sloužit veřejnosti, vzniknou zde mimo jiné restaurace a obchody. Projekt prý zároveň odpovídá platné regulační studii.

Původní plány z 90. let počítaly s tím, že v souladu s územním plánem vyroste na pozemku nové sídlo radnice. Praha 6 ale nakonec od záměru ustoupila, rozhodla se pro rekonstrukci současného sídla a ve spolupráci se společností PPF Real Estate pro stavbu komerční budovy. Před dvěma lety se ale z finančních důvodů podílu na projektu vzdala.

Podle kritiků tak rezignovala na možnost rozhodovat o tom, co nakonec na Vítězném náměstí vyroste. "Městská část se hlasy ODS a ČSSD zřekla možnosti ovlivnit architektonickou podobu budovy a její využití," tvrdí zelení. Starostka v rozhovoru s ČTK připustila, že projekt, který vzešel z architektonické soutěže, odborná pracovní skupina nedoporučila. "Jestli ale bylo něco diskutováno s veřejností, pak to byl tento pozemek," doplnila.

Společnost PPF Real Estate chce začít stavět příští rok, budova by měla být dokončena v roce 2015.

Doplněno Stavbaweb:
Vítězné náměstí - Polyfunkční budova „LINE“
Architekt: Architektonický Atelier Radana Hubičky, s. r. o.
Investor: Vítězné náměstí, a. s.

 

Polyfunkční budova „LINE“ bude umístěna na Vítězném náměstí v centrální části Prahy 6, které je dopravním a obchodním jádrem oblasti Dejvic. Prostory o velikosti přibližně 15 tisíc m2 budou využity pro administrativní účely, služby občanské vybavenosti (1 a 2 nadzemní podlaží) a obchody.

Občanská vybavenost pojme obchodní jednotky, kavárnu a mediatéku - knihovnu. Návrh budovy vychází a respektuje zásady regulace pro Vítězné náměstí. Design a umístění budovy bylo oceněno řadou renomovaných architektů. Návrh Architektonického Atelieru Radana Hubičky zvítězil v oficiální soutěži České komory architektů.

Harmonogram projektu:
Zahájení stavby říjen 2013
Zprovoznění budovy duben 2015

(zdroj: viteznenamesti.cz)

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz