Praha chce povolit výstavbu bytů v bývalém modřanském cukrovaru

Praha chce povolit výstavbu bytů v bývalém modřanském cukrovaru

(15. 8. 2013) (ČTK) - Praha chce povolit výstavbu bytů na pozemcích bývalého modřanského cukrovaru. Radní hlavního města v úterý schválili návrh na vydání celoměstsky významné změny územního plánu, která v lokalitě umožňuje zástavbu. O změně musí ještě rozhodnout zastupitelstvo hlavního města. ČTK to zjistila ze seznamu schválených usnesení rady. V areálu by mělo vzniknout bydlení údajně pro několik tisíc lidí.

 
 
 
 

Praha chce povolit výstavbu bytů v bývalém modřanském cukrovaru

(ČTK) - Praha chce povolit výstavbu bytů na pozemcích bývalého modřanského cukrovaru. Radní hlavního města v úterý schválili návrh na vydání celoměstsky významné změny územního plánu, která v lokalitě umožňuje zástavbu. O změně musí ještě rozhodnout zastupitelstvo hlavního města. ČTK to zjistila ze seznamu schválených usnesení rady. V areálu by mělo vzniknout bydlení údajně pro několik tisíc lidí.

Modřanský cukrovar (zdroj foto: www.modranskyweb.cz)
Změnu územního plánu týkající se bývalého modřanského cukrovaru vedení Prahy již projednávalo v minulosti, návrh ale několikrát odmítlo. Útvar rozvoje hlavního města Prahy (URM) totiž požadoval, aby byla byla v územní změně obsažena podmínka, že bude před zahájením výstavby v západní části areálu nejprve rozšířena Komořanská ulice ze dvou na čtyři pruhy. Úředníci si obávají, že pokud by byly byty postaveny ještě před dokončením silnice, noví obyvatelé by zahltili místní dopravu.

Vedení Prahy 12 nakonec s investorem, kterým je Neocity Group CZ, uzavřelo memorandum. V něm se firma zavazuje, že stavbu zahájí až po rozšíření Komořanské, se kterým bude spojeno vybudování protipovodňové ochrany. Část areálu je totiž v záplavovém území.

Podle starosty Prahy 12 Petra Prchala (TOP 09) pozemky bývalého cukrovaru představují pro místní obyvatele "odpudivý až nebezpečný prostor, který je útočištěm bezdomovců a squatterů". Výstavbu proto vítá a očekává od ní zušlechtění lokality. "Samozřejmě, že by bylo úžasné, kdyby zde byl lesopark či podobný rekreační prostor, ale majitelem je soukromá společnost, která se vcelku pochopitelně snaží využít pozemky v souladu s územním plánem a zároveň je zhodnotit," uvedl Prchal.

Zatímco starosta Prahy 12 vývoj vítá, místostarostka městské části Eva Tylová (Změna pro Prahu 12) memorandum s developerem kritizuje. "Není to správné řešení," řekla ČTK. Podle ní není memorandum právně vymahatelné a je podivné, proč se investor brání tomu, aby byla podmínka výstavby až po rozšíření Komořanské ustanovena přímo ve změně územního plánu.

Doplněno Stavbaweb:
Modřanský cukrovar
Informace o plánovaném projektu Neo Riviéra naleznete na stránkách Arniky ZDE.

zdroj foto: www.modranskyweb.cz


Praha 12 — Modřany: Vizualizace celkového projektu “Neo Riviéra”, resp. jeho fáze F. Před námi je čtyřproudá komunikace Komořanská napojující se na Pražský okruh, na levé straně obrázku je částečně patrná ulice K Vystrkovu (zdroj: Arnika.cz). Nenechte se mýlit, nedíváte se na Pankrác s přilehlou magistrálou, před vámi se nachází křižovatka ulic Komořanská — K Vystrkovu“. (Zdroj: veřejně přístupné „Oznámení záměru Neo Riviera-Fáze F“)

zdroj vizualizací: Arnika - Neo Riviéra Modřany

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz