Praha po letech dostavěla Šutku, bazén se otevře v prosinci

Praha po letech dostavěla Šutku, bazén se otevře v prosinci

(1. 11. 2012) Areál začalo město stavět již v roce 1987. Kvůli nedostatku peněz či restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny. Původní projekt počítal s vybudováním plaveckého bazénu. Projekt se ale několikrát měnil a s tím se měnila i jeho výsledná cena. Současná stavba je jakýmsi hybridem mezi čistě sportovním a rekreačně-zábavním areálem.

 
 
 
 

Praha po letech dostavěla Šutku, bazén se otevře v prosinci

Areál začalo město stavět již v roce 1987. Kvůli nedostatku peněz či restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny. Původní projekt počítal s vybudováním plaveckého bazénu. Projekt se ale několikrát měnil a s tím se měnila i jeho výsledná cena. Současná stavba je jakýmsi hybridem mezi čistě sportovním a rekreačně-zábavním areálem.


(ČTK) -
Praha po letech dokončila výstavbu plaveckého areálu Šutka. Bazén s akvaparkem se lidem otevře v prosinci. Konečné náklady se vyšplhaly na 748 milionů korun. Novinářům to při včerejší prohlídce areálu oznámili radní Aleksandra Udženija (ODS) a náměstek primátora Pavel Richter (TOP 09).

"Můžeme slíbit, že otevřeme do Vánoc,"
řekl novinářům Pavel Borovička, ředitel městské firmy Trade Centre Praha, která bude areál provozovat.

Výstavba Šutky je jednou z největších investic Prahy v posledních letech, která výrazně zatížila městský rozpočet. Praha platí vše z vlastní kasy. Dosud nemá celou stavbu zaplacenou, kvůli nedostatku peněz se s dodavateli dohodla na rozložení splátek. Kromě miliardových dopravních staveb je podobnou investicí například pavilon pro slony a hrochy.

Kromě padesátimetrového plaveckého bazénu, který by mohl být využíván pro plavecké soutěže a který je v Praze zatím jen v Podolí, budou mít návštěvníci k dispozici akvapark se skluzavkami a tobogány a dále saunu. V areálu je rovněž dětský bazén s vlastním vstupem a šatnami.


"Další prostory se otevřou v další etapě v příštím roce,"
řekl Borovička. V areálu bude občerstvení, posilovna, wellness a bowling, venku brouzdaliště. Součástí projektu je i kompletní dostavba vodovodního přivaděče, parkoviště, komunikací a přilehlé křižovatky v Čimické ulici. Voda v bazénech se bude čistit především pomocí UV lamp, částečně také chlorací.

Kapacita areálu, který je bezbariérový, je podle Borovičky 900 lidí, v šatnách budou moci využít zhruba 1000 skříněk. Parkoviště má kapacitu 270 míst.

Za základní vstupné do celého areálu zaplatí návštěvníci 125 korun na hodinu. "Budeme poskytovat slevy pro seniory, studenty a děti. Máme připraveno rodinné vstupné a zajímavé balíčky pro školy," řekla Udženija. Provoz areálu bude podle odhadů města ztrátový, Praha jej bude muset ročně dotovat více než deseti miliony.

Rada už před časem rozhodla, že areál bude chtít jako celek pronajímat jednomu správci. Kdo to bude, zatím není jasné. Město si chce nejdřív prostřednictvím své společnosti Trade Centre Praha vyzkoušet provozování samo, po roce nebo dvou bude podle všeho hledat soukromého správce. Oficiálním důvodem je to, že zatím nedokáže odhadnout náklady nutné na provoz, a není tak možné stanovit výši nájemného.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobnější informace o rozsahu projektu a realizaci naleznete na stránkách SMP CZ
zde.
Studii olympijského areálu, s kterým město počítalo v případě úspěšné kandidatury na olympijské hry, vypracovaly ateliery D-plus a Rössler Rybář architekti. Šutka se měla stát hlavním olympijským centrem vodních sportů. Kandidaturu ale magistrát zastavil.


Plavecký areál Šutka - 2009
Autor: Ing.arch.Antonín Buchta
Projektant: D plus, projektová a inženýrská, a.s., BfB studio s.r.o.
Investor: Magistrát hl.m.Prahy


Video a fotografie a další informace z nově otevřeného areálu naleznete na stránkách iDNES zde.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz