Praha se odvolala proti stavbě domu na Václavském náměstí

Praha se odvolala proti stavbě domu na Václavském náměstí

(20. 9. 2013) (ČTK) - Praha se odvolala proti územnímu rozhodnutí ke stavbě nového domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Podle platného územního plánu je totiž budova, která má nahradit současné objekty, příliš vysoká. Na dotaz ČTK to včera řekl radní Václav Novotný. Plány investora vyvolaly u části veřejnosti vlnu nevole. Někteří odborníci i laici protestují proti demolici současného rohového domu.

 
 
 
 

Praha se odvolala proti stavbě domu na Václavském náměstí

(ČTK) - Praha se odvolala proti územnímu rozhodnutí ke stavbě nového domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Podle platného územního plánu je totiž budova, která má nahradit současné objekty, příliš vysoká. Na dotaz ČTK to včera řekl radní Václav Novotný. Plány investora vyvolaly u části veřejnosti vlnu nevole. Někteří odborníci i laici protestují proti demolici současného rohového domu.


"Hlavní město Praha se jako účastník řízení proti rozhodnutí odvolalo," uvedl Novotný. "Projekt je v rozporu s územním plánem," doplnil. Aby mohl majitel postavit nový dům, potřebuje kromě demoličního povolení a územní rozhodnutí získat ještě stavební povolení. Proti všem těmto rozhodnutím se mohou účastníci řízení odvolat.

O možnost zbourání nárožního domu, části technologických přístaveb hotelu Jalta a části torza bývalé tiskárny v Opletalově ulici již majitel, kterým je firma Flow East, stavební úřad zažádal. Úřad o tom ale podle dostupných informací zatím nerozhodl.

Dům by měl mít devět nadzemních podlaží, tedy o dvě patra víc než sousední objekty. Dvě horní patra mají postupně ustupovat do pozadí. Půdorysně má tvořit písmeno L. Budova má dále mít tři podzemní podlaží. V horním z nich a ve dvou nadzemních podlažích mají být podle plánů obchody, ve zbytku nadzemní části budou kanceláře.

Kolem projektu se už řadu měsíců vedou vzrušené debaty a proti bourání se několikrát demonstrovalo. V červenci ale ministryně kultury v demisi Alena Hanáková rozhodla, že dům nebude památkově chráněn, což otevřelo cestu k žádosti o jeho demolici.

Firma vlastní dům od roku 1994. Náklady na projekt včetně nákupu pozemku a budovy prý dosahují miliardy korun; druhou miliardu má stát nová stavba, která se má jmenovat Květinový dům.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz