Průmyslový areál Homola

Průmyslový areál Homola

(29. 8. 2016) Projektstudio EUCZ

   
 
 
 
 

Průmyslový areál Homola

Průmyslový areál stavební a developerské společnosti Homola a.s. potřeboval novou administrativní budovu se sídlem firmy a auditoriem, dále zjednodušit funkční vztahy mezi objekty a vytvořit další funkce. Jednalo se o areál se společným vstupem, kontrolním bodem a rozšíření kapacity služeb o restauraci, bufet, a auditorium. Stávající šestipatrová kancelářská budova administrativy byla rekonstruována a přepláštěna již dříve. Nové jednopodlažní křídlo disponuje restaurací, bufetem a auditoriem, které je přístupné také z parkoviště a svým stupňovitým hledištěm vyrovnává výškový rozdíl mezi terénem a prvním patrem. Architektura vychází z kontrastu vysokých a podélných hmot, které jsou pojaty s rozdílnou barevností, a způsobem práce s plnou a prosklenou hmotou. Tradiční design čtvercových oken je v nových částech vyměněn za podélné pásy, v nichž jsou umístěna okna a meziokenní výplně.

Autorská zpráva
Foto: Jakub Zdechovan


Místo: Ostrava – Kunčičky
Investor: HOMOLA a.s.
Autor: PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o., spolupráce Ing. arch. David Kotek, Ing. arch. Kateřina Holenková, Ing. arch. Petr Kundrát, Ing. Pavel Nitra
Statika: RECOC spol s.r.o., INPROS F-M s.r.o.
Plocha pozemku: 7300  m²
Užitná plocha: 4735 m²
Zastavěná plocha: 784 m²
Obestavěný prostor: 24855 m³

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz