Průmyslový areál Homola

Průmyslový areál Homola

(29. 8. 2016) Projektstudio EUCZ

   
 
 
 
 

Průmyslový areál Homola

Průmyslový areál stavební a developerské společnosti Homola a.s. potřeboval novou administrativní budovu se sídlem firmy a auditoriem, dále zjednodušit funkční vztahy mezi objekty a vytvořit další funkce. Jednalo se o areál se společným vstupem, kontrolním bodem a rozšíření kapacity služeb o restauraci, bufet, a auditorium. Stávající šestipatrová kancelářská budova administrativy byla rekonstruována a přepláštěna již dříve. Nové jednopodlažní křídlo disponuje restaurací, bufetem a auditoriem, které je přístupné také z parkoviště a svým stupňovitým hledištěm vyrovnává výškový rozdíl mezi terénem a prvním patrem. Architektura vychází z kontrastu vysokých a podélných hmot, které jsou pojaty s rozdílnou barevností, a způsobem práce s plnou a prosklenou hmotou. Tradiční design čtvercových oken je v nových částech vyměněn za podélné pásy, v nichž jsou umístěna okna a meziokenní výplně.

Autorská zpráva
Foto: Jakub Zdechovan


Místo: Ostrava – Kunčičky
Investor: HOMOLA a.s.
Autor: PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o., spolupráce Ing. arch. David Kotek, Ing. arch. Kateřina Holenková, Ing. arch. Petr Kundrát, Ing. Pavel Nitra
Statika: RECOC spol s.r.o., INPROS F-M s.r.o.
Plocha pozemku: 7300  m²
Užitná plocha: 4735 m²
Zastavěná plocha: 784 m²
Obestavěný prostor: 24855 m³

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz