Prodejna DRIP IT v Praze

Prodejna DRIP IT v Praze

(5. 12. 2022) Van Stajpen Architecture

   
 
 
 
 

Prodejna DRIP IT v Praze

Česká kávová značka, která se proslavila outdoorovým balením káv, si otevřela první kamennou prodejnu v centru Prahy. Slouží jako klasický obchod s kávovým zbožím a výběrovou čokoládou, internetová výdejna nebo také malý Espresso bar. Výběrovou kávu si zde můžete vychutnat s výhledem na Petrskou věž, nebo si ji vzít s sebou do pražských ulic.

Požadavkem investora bylo vytvořit v současném prostoru moderní prodejnu v jednoduchém minimalistickém stylu. Stavebně se prostor rozdělil na sklad se zázemím a hlavní odbytový prostor. Barevnostně bylo požadováno dodržet firemní „colourpack“. Proto jsou v návrhu zastoupeny především barvy jako bílá, černá a šedá. Celý prostor byl dále zjemněn prvky březové překližky, která se kontrastně objevuje v obkladu pultu, ale také v nábytkových sestavách. Prodávaný sortiment působí zároveň jako dekorace celého prostoru. Strop je sjednocen perforovaným roštem, ze kterého vystupují svítidla připomínající rozpůlená kávová zrna. Překližku lze najít také v nepatrných detailech, jako je např. nabídková tabule.

Sezení v prostoru prodejny je zastoupeno u uliční výlohy. Tvoří ji decentní překližková linka a zvýšené barové židle.

Při návrhu bylo dbáno na životní prostředí a k tomu jsou přizpůsobeny recyklovatelné materiály (recyklovatelný sádrokarton, ocel, dřevo, keramická dlažba). Samozřejmostí je použití úsporných LED osvětlení.

Autorská zpráva


Ateliér: Van Stajpen Architecture
Projekt: 2021
Realizace: 2021/2022    
Adresa: Petrská 1216/19, Praha
Užitná plocha: 56 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz