Projekt Hotel-vinařství Galant ve světovém finále ekologických projektů

Projekt Hotel-vinařství Galant ve světovém finále ekologických projektů

(14. 1. 2016) Soutěže Energy Globe Award.

   
 
 
 
 

Projekt Hotel-vinařství Galant ve světovém finále ekologických projektů

(ČTK) - Poprvé v historii se do světového finále ekologické soutěže Energy Globe Award dostal i český projekt. Jde o Hotel-vinařství Galant v jihomoravském Mikulově. Ten v roce 2013 získal českého ekologického Oskara díky snížení energetické náročnosti. Národní kola soutěže se konají v 177 zemích světa včetně České republiky. Finále se uskuteční za týden v íránském Teheránu, informovala 12. ledna ČTK Markéta Kohoutková ze zastupující agentury Lesensky.cz.

Kvalita soutěžních projektů se bude poměřovat v pěti základních kategoriích Země, Oheň, Voda, Vzduch a Mládež. Projekt Hotel a vinařství Galant byl nominován v kategorii Vzduch.

"Rád bych si na světovém finále potvrdil, že naše rozhodnutí a investice má smysl. Zkrátka, zda jsme se před těmi pěti, šesti lety vydali správnou cestou,"
uvedl v tiskové zprávě majitel hotelu Jiří Marian. Pokud český projekt vyhraje, získá odměnou deset tisíc euro.

V Energy Globe Award soutěží projekty, které usilují o úspory energií a ochranu přírody. V České republice se akce pořádá pod názvem E.ON Energy Globe Award ČR od od roku 2008. Celkem jí prošlo přes 1500 ekologických projektů.

Vinařství Galant
Hotel Galant
Vinařství a hotel Galant - finalista soutěže Energy Globe Award
Finalisté soutěže


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz