Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu

(15. 12. 2015) BY architects

   
 
 
 
 

Projekt rodinného domu

Členitý pozemek se starou rostlou zahradou najdeme v příměstské části hlavního města. Okolní zástavba budí svým měřítkem příjemný dojem venkova.
Klient: Tříčlenná rodina s pragmatickými požadavky na nové bydlení. Jedním z požadavků: „Když budeme potřebovat větší rodinný vůz, nechceme být omezeni ve výběru dle limitů pozemku.“ To se dá zcela jistě pochopit...
Dům je navržen jako dvoupodlažní, svým tvarem reaguje na místní okolnosti - malou stavební parcelu, studnu, uliční čáru a omezený prostor před domem. Přízemí nabízí krytý vstup, který zároveň prodlužuje zmíněný prostor pro parkování, hlavní obytný prostor, hostovský pokoj/pracovnu, technické zázemí s malou koupelnou, prostornou kuchyni s jídelnou a kryté venkovní sezení ve vykrojení kolem studny. V patře pak, v prodloužení schodiště, malý odpočinkový prostor s výhledem do zahrady, dvě ložnice a prostorné zázemí (šatny a hlavní koupelnu).

Autorská zpráva

Autor: Markéta Zdebská, spolupráce Pavla Hradilová, Jana Horecká
Vizualizace: Jan Drška

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

21. 12. 2015 18:32:25. Re: Projekt rodinného domu. Jan Secký
21. 12. 2015 22:53:06. Re: Re: Projekt rodinného domu. Jitka

 
 
 
 

21. 12. 2015 18:32:25. Re: Projekt rodinného domu. Jan Secký

  Vážně pokládáte za vhodné, aby jediný vstup do domu, sloužící nejen "domácím", ale i návštěvám, procházel otevřenou kuchyní, za zády toho, kdo zrovna přepásán zástěrou cosi kutí u pracovní linky? Taky proporce mezi plochou ložnic v patře dimenzovaných jako menší taneční sály a naopak docela skromně vyvinutou hlavní obytnou plochou v přízemí, jejíž využitelnost je ještě navíc komplikována uspořádáním ve tvaru nepravidelně vyvinutého rohlíku, je opravdu netradiční... :-)

21. 12. 2015 22:53:06. Re: Re: Projekt rodinného domu. Jitka

  A já si přisadím ještě podivným uspořádáním obývacího pokoje. Sedací souprava zády k oknu, jako by venku nebylo nic zajímavého, a čelem k prázdné zdi s obrazovkou jako v kině nebo ve třídě před tabulí. A když si budou chtít lidi povídat z očí do očí, tak musí ke stolu s tvrdými židlemi.


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz