Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu

(15. 12. 2015) BY architects

   
 
 
 
 

Projekt rodinného domu

Členitý pozemek se starou rostlou zahradou najdeme v příměstské části hlavního města. Okolní zástavba budí svým měřítkem příjemný dojem venkova.
Klient: Tříčlenná rodina s pragmatickými požadavky na nové bydlení. Jedním z požadavků: „Když budeme potřebovat větší rodinný vůz, nechceme být omezeni ve výběru dle limitů pozemku.“ To se dá zcela jistě pochopit...
Dům je navržen jako dvoupodlažní, svým tvarem reaguje na místní okolnosti - malou stavební parcelu, studnu, uliční čáru a omezený prostor před domem. Přízemí nabízí krytý vstup, který zároveň prodlužuje zmíněný prostor pro parkování, hlavní obytný prostor, hostovský pokoj/pracovnu, technické zázemí s malou koupelnou, prostornou kuchyni s jídelnou a kryté venkovní sezení ve vykrojení kolem studny. V patře pak, v prodloužení schodiště, malý odpočinkový prostor s výhledem do zahrady, dvě ložnice a prostorné zázemí (šatny a hlavní koupelnu).

Autorská zpráva

Autor: Markéta Zdebská, spolupráce Pavla Hradilová, Jana Horecká
Vizualizace: Jan Drška

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

21. 12. 2015 18:32:25. Re: Projekt rodinného domu. Jan Secký
21. 12. 2015 22:53:06. Re: Re: Projekt rodinného domu. Jitka

 
 
 
 

21. 12. 2015 18:32:25. Re: Projekt rodinného domu. Jan Secký

  Vážně pokládáte za vhodné, aby jediný vstup do domu, sloužící nejen "domácím", ale i návštěvám, procházel otevřenou kuchyní, za zády toho, kdo zrovna přepásán zástěrou cosi kutí u pracovní linky? Taky proporce mezi plochou ložnic v patře dimenzovaných jako menší taneční sály a naopak docela skromně vyvinutou hlavní obytnou plochou v přízemí, jejíž využitelnost je ještě navíc komplikována uspořádáním ve tvaru nepravidelně vyvinutého rohlíku, je opravdu netradiční... :-)

21. 12. 2015 22:53:06. Re: Re: Projekt rodinného domu. Jitka

  A já si přisadím ještě podivným uspořádáním obývacího pokoje. Sedací souprava zády k oknu, jako by venku nebylo nic zajímavého, a čelem k prázdné zdi s obrazovkou jako v kině nebo ve třídě před tabulí. A když si budou chtít lidi povídat z očí do očí, tak musí ke stolu s tvrdými židlemi.


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.