Projekt rodinného domu v Táboře

Projekt rodinného domu v Táboře

Tábor

(5. 10. 2018) Atelier bod architekti

   
 
 
 
 

Projekt rodinného domu v Táboře

Parcela se nachází ve vilové zástavbě pod historickým centrem města. Základním konceptem bylo vytvoření stavby, která nebude exponovaná do okolního prostředí. Její hmota o rozměrech 8,5 x 20 m je integrována do severní části svažitého pozemku. Atika navazuje na opěrnou zeď z východu a dům se tak jeví z tohoto pohledu jako jedna z teras na zahradě, protože je jeho střecha pokryta vegetací. Fasáda je postavena na rytmickém opakování pilířů a oken. Okna z ložnic a obývacího pokoje jsou bez parapetu, aby je bylo možné používat jako přístup na zahradu. Rámy oken jsou u fixních částí skryté v konstrukcích stěny a stropu, hrubá strukturovaná omítka je u atiky světlejší. Tím se ještě více podpořil princip pilíře a překladu, na kterém je dům esteticky založen. Vnější stínění zajišťují screenové rolety zapuštěné do atiky. Západní okno směrem na terasu má výklopnou markýzu, aby se zamezilo přehřívání interiéru, a zároveň se tím vytvoří krytý venkovní prostor v návaznosti na obývací pokoj.

Autorská zpráva

Autoři: Atelier bod architekti s.r.o. – Vojtěch Sosna, Jakub Straka, Jáchym Svoboda

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz