PROJEKTSTUDIO: mateřská škola v Krásném Poli

PROJEKTSTUDIO: mateřská škola v Krásném Poli

(4. 8. 2014) Nová školka v Ostravě-Krásném Poli nahradila starší a už nevyhovující budovu.

 
 
 
 

PROJEKTSTUDIO: mateřská škola v Krásném Poli

Nová školka v Ostravě-Krásném Poli nahradila starší a už nevyhovující budovu.

Místo realizace: Družební 336/125, Ostrava-Krásné Pole
Autoři a spoluautoři: David Kotek, Alžběta Broďániová, Pavel Nitra
Projektant: PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o.
Realizace: 2013
Foto: Petr Hrubeš
 


Umístění a orientace nové mateřské školy navazuje na stávající urbanistickou strukturu. Vstup do objektu je navržen z ulice Sklopčická.  U vstupu se nachází stání pro 11 osobních aut. 


Nová mateřská škola má jednoduchý čtvercový půdorys s třemi prostornými samostatnými třídami, vzdušnou jídelnou a otevřeným centrálním prostorem pro společné hry. Ve třídách jsou závěsy, které umožní prostor rozdělit na malé „pokojíčky“ ve chvíli, kdy přijde doba odpoledního odpočinku dětí.  Díky oknům umístněných v různých výškových úrovních děti vidí ven nejen v době odpočinku, ale i v momentě, když si budou hrát na vzorované podlaze připomínající vrstevnice či letokruhy. Každá ze tříd má samostatný vstup na vlastní venkovní terasu, kde si děti budou mít možnost hrát v případě příznivého počasí. Povrch venkovních skladů hraček je pojat jako tabule na kreslení, která dává prostor pro rozvoj dětské tvořivosti. Fasáda je tvořena vodorovnými dřevěnými profily s větší roztečí, díky čemuž jde vidět podkladní barevný rošt a šedočerná fasádní fólie. Tím se dětem odkrývají útroby budovy a hravou formou ukazují „jak školka funguje“.

Nová stavba, na rozdíl od dříve využívané budovy, splňuje všechny přísné hygienické a bezpečnostní normy, které jsou na objekty určené pro děti kladeny. Součástí projektu je také úprava nejbližšího okolí objektu.   

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz