Protipožární opatření na LaRitmě

Protipožární opatření na LaRitmě

Kostelní 43, Aš

(15. 8. 2016) Vně ašského kulturního centra vzniká mohutné požární schodiště.

   
 
 
 
 

Protipožární opatření na LaRitmě

(ČTK) - V kulturním centru LaRitma v Aši o letních prázdninách začala přístavba mohutného požárního schodiště. Jeho výstavba spolu s rozšířením únikových východů a elektronické požární signalizace umožní navýšení kapacity centra ze 180 zhruba na 300 návštěvníků. Stavba by měla být dokončena do konce října, podzimní a vánoční akce se tak v LaRitmě mohou konat bez omezení. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

"Za téměř sedm milionů korun bude vně budovy ve směru od ulic Saská a Studentská, tedy na východní straně objektu, vybudováno masivní požární schodiště. Součástí zakázky je také rozšíření únikových východů ze sálů a rozšíření elektronické požární signalizace s napojením na složky integrovaného záchranného systému. Jedná se tedy o rozsáhlou stavební akci, která bude mít významný vliv na vzhled budovy," uvedl Vrbata.

Podoba únikového schodiště je dílem architekta Václava Zůny. Dle projektové dokumentace bude schodiště opláštěno tenkostěnnými ocelovými profily, umístěnými deset centimetrů od sebe. Díky tomu bude částečně průhledné. Stavbu město záměrně naplánovalo převážně na letní měsíce, kdy se většina kulturních akcí pořádá venku, aby byl program ve městě co nejméně narušen.

Aktuálně nechalo město také zpracovat projektovou dokumentaci na rekonstrukci části vnitřních prostor, které by v budoucnu měla obsadit základní umělecká škola. V současné době LaRitma nabízí hudební sál s barem a vinárnou v přízemí a divadelní sál, který je mimo jiné využíván například i při zasedání zastupitelstva.

Kulturní centrum dosud spravovaly Ašské lesy. Protože se ale kultura v Aši rozrůstá, budou zastupitelé na podzim schvalovat vznik nové příspěvkové organizace Kulturní centrum LaRitma. Organizace bude nyní hledat ředitele, LaRitmu by měla začít spravovat od roku 2017.
foto, vizualizace:

LaRitma - kulturní centrum Aš

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.2263297
12.1868463
Protipožární opatření na LaRitmě

Protipožární opatření na LaRitmě
Kostelní 43

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz