Prototyp rodinného domu v Posázaví

Prototyp rodinného domu v Posázaví

(23. 3. 2017) A69 architekti 

   
 
 
 
 

Prototyp rodinného domu v Posázaví

Prototyp rodinného domu je realizován v bývalém žulovém lomu v Posázaví. Realizace měla prověřit konstrukční, typologické a uživatelské vlastnosti stavby. Umístěna je na hraně skály nad jezerem, zachovává vzrostlou zeleň, zhodnocuje výhled na vodní plochu a umožňuje přístup na louku uprostřed lesa.
Jednoduchá kubická hmota 15 x 15 x 4 m ukrývá složitěji formovaný interiér. Organicky tvarovaný labyrint vnitřního obytného prostoru umožňuje lepší proslunění a prosvětlení, výhledy a průhledy z hloubky dispozice. Posuvná skleněná stěna umožňuje propojit obytný prostor s terasou. Interiér má monochromatickou barevnost ve valérech bílé, takže tvoří neutrální rámec pro barevnost lesa v různých denních a ročních obdobích.
Dům levituje nad terénem, není založen klasicky. Ocelový montovaný roznášecí rošt je osazen na žulové bloky (zbytky těžební aktivity). Na roštu je sloupková dřevěná konstrukce typu 2“X 4“. Strop je z dřevěných sbíjených vazníků, střecha plochá s extenzivní zelení. Fasáda provětrávaná ze dřevěných hranolů, okna hliníková. Realizace byla provedena svépomocí. Objekt je demontovatelný, může zmizet beze stopy.

Autorská zpráva

Autoři: A69 architekti s.r.o. – Boris Redčenkov, Prokop Tomášek, Jaroslav Wertig, Michal Nohejl
Místo: Kamenná Lhota

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz