První eko POD hotel

První eko POD hotel

(2. 2. 2012) POD hotel je univerzální model ubytování nenarušující okolní prostředí a podporující "udržitelný cestovní ruch".

 
 
 
 

První eko POD hotel

POD hotel je univerzální model ubytování nenarušující okolní prostředí a podporující "udržitelný cestovní ruch".Místo: Flims, Švýcarsko
Autor:
ROB (Robust Outdoor Brands)
Realizace: 2011
Foto: Markus Zimmermann


První POD Hotel postavený ze tří domků - POD House - byl postaven v malém alpském údolí poblíž lyžařského střediska Flims (Laax Falera - nedaleko města Chur). Švýcarská firma Robust Outdoor Brands již od roku 2003 staví vysokohorská útočiště pro milovníky přírody. "Kokon" (POD znamená kokon, lusk) nabízí všechny výhody izolované struktury v zimě i v létě. Táboření v 21. století, v izolované dřevěné boudě alternující stan, poskytuje základní cenově dostupné ubytování.
Malé ekologické příbytky, koncipované hlavně pro přespání, jsou dvou nebo třílůžkové. Domky POD House jsou v podstatě katalogové domy, které jsou majitelům přivezeny kompletně složené a připravené pro okamžité použití. Firma je dodává od konce roku 2011. Vyrábí se ve dvou velikostech. Obě varianty mají přibližně stejnou plochu cca 8 m2. Robustní, odolná konstrukce domku je z certifikovaného ekologického dřeva. Aby z nich v zimě neutíkalo teplo, mají domky kvalitní izolaci podlahy i stěn a dvojitá okna a dveře. Můžete si je nechat  vybavit topením, LED osvětlením, elektřinou nebo solárním větráním.


 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz