První jarní výstava v sadovém okruhu představí Proměny nábřeží plzeňských řek

První jarní výstava v sadovém okruhu představí Proměny nábřeží plzeňských řek

(25. 3. 2011) Výstava bude slavnostně zahájena vernisáží před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje v pondělí 28. března v 17 hodin a potrvá do 3. května 2011.

 
 
 
 

První jarní výstava v sadovém okruhu představí Proměny nábřeží plzeňských řek

Výstava bude slavnostně zahájena vernisáží před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje v pondělí 28. března v 17 hodin a potrvá do 3. května 2011.

Chcete si připomenout, čím se Útvar koncepce a rozvoje města Plzně zabýval v problematice revitalizací vodních toků v městském prostředí v poslední době? S detailními plány pro významné lokality, ale i pilotními akcemi partnerů mezinárodního projektu REURIS se můžete seznámit prostřednictvím výstavy „Proměny nábřeží plzeňských řek“.

nbsp;
 
Na výstavě se budete moci seznámit s ukázkami z dosud zpracovaných komplexních územních studií k jednotlivým plzeňským řekám, detaily řešení lokality Božkovského ostrova, soutoku U sv. Jiří nebo Povodňového parku podél Úslavy v úseku Rokycanská – Lobezská. Dozvíte se více i o projektu sportovně-rekreačních tras a připravovaných naučných stezkách v údolích plzeňských řek.
 
A na co se může Plzeň těšit v brzké době? „Letos připravujeme základní komplexní územní studii pro řeku Radbuzu a pokračujeme v detailním rozpracování návrhů pro mnohé lokality na Úslavě, Mži i Úhlavě. V údolních nivách všech plzeňských řek se v budoucnu objeví také informační tabule naučných stezek upozorňující na největší zajímavosti z oblasti geografie, hydrologie, biologie, historie i kultury,“ vysvětluje Pavlína Červená z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.
 
Co znamená, když se řekne REURIS?
-         REURIS = REvitalisation of Urban RIver Spaces = revitalizace nábřeží řek v urbanizovaném prostoru
-         Plzeň se do projektu, který letos vstoupil do posledního roku svého trvání, zapojila prostřednictvím Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně v září 2008
-         projektovými partnery Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně jsou Brno, Stuttgart a Lipsko (Německo), Katovice a Bydhošť (Polsko)
 
 
 
Přehled studií připravených v rámci projektu REURIS

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz