První pasivní dům pro seniory v České republice se slavnostně otevře už zítra

První pasivní dům pro seniory v České republice se slavnostně otevře už zítra

(30. 1. 2014) Slavnostní otevření pasivního bytového domu v Modřicích proběhne v pátek 31. ledna 2014 od 13:00.
Dům se nachází na ul. Nádražní 1123 v Modřicích.
Autory projektu jsou Ing. arch. Josef Smola ve spolupráci s  Ak. arch. Alešem Brotánkem.

 
 
 
 

První pasivní dům pro seniory v České republice se slavnostně otevře už zítra

Slavnostní otevření pasivního bytového domu v Modřicích proběhne v pátek 31. ledna 2014 od 13:00.
Dům se nachází na ul. Nádražní 1123 v Modřicích.
Autory projektu jsou Ing. arch. Josef Smola ve spolupráci s  Ak. arch. Alešem Brotánkem.Jen rok a půl trvala výstavba pasivního bytového domu v Modřicích u Brna, který se tak stal unikátem na poli českého energeticky šetrného stavebnictví. Už tento pátek proběhne slavnostní otevření, kterého se zúčastní mimo jiné také hejtman Jihomoravského kraje a děkani Fakulty stavební a Fakulty architektury VUT v Brně. Zájem, a to zdaleka nejen místních seniorů, předčil všechna očekávání. První z nich se do svého nového domova začnou stěhovat už ve druhé polovině února.

Pasivní bytový dům pro seniory v Modřicích je uzpůsobený potřebám starších lidí, kteří mohou mít omezenou možnost pohybu, nicméně jsou soběstační. Všechny komfortní byty, kterých je zde celkem 41, mají vlastní hygienické zázemí, kuchyňský kout, terasu, nebo balkón. V areálu domu bude je také společná zahrada a jezírko.

Jednotlivé budovy jsou vybaveny centrální rekuperační jednotkou, slunečními kolektory a kotlem na peletky s akumulačním zásobníkem. V maximální míře budou použity materiály a technologie s minimální ekologickou stopou svázaných emisí skleníkových plynů CO2 a SO2. Budovy mají zelenou střechy, které bude v létě ochlazovat a přispívat k příjemnému mikroklimatu, a dále nádrže na dešťovou vodu, které umožní využití dešťové vody na splachování toalet či zalévání zahrady. Díky přepadu dešťové vody do jezírka bude také zahrada příjemným k posezení.

Projekt pro stavební povolení:
Ing. arch. Josef Smola ve spolupráci s  Ak. arch. Alešem Brotánkem
Dodavatel stavby: Sdružení INTER-STAV, spol. s r.o. + Komfort, a.s.
Technický dozor investora: DEA, spol. s r.o.
Rozpočet: 64,0 mil. Kč (bez DPH)


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz