Prvok sklízí úspěch v mezinárodní soutěži

Prvok sklízí úspěch v mezinárodní soutěži

(18. 2. 2021) Český tištěný dům se dostal mezi 20 nejlepších projektů v soutěži Marco Polo 100 Digital Build Challenge

   
 
 
 
 

Prvok sklízí úspěch v mezinárodní soutěži

Scoolpt, sochařsko-architektonický ateliér specializující se na 3D tisk betonu, postoupil mezi 20 nejlepších projektů v soutěži MarcoPolo 100 Digital Build Challenge. České i zahraniční publikum již Scoolpt zaujal vytištěním prvního plovoucího domu na světě – Prvoka. Ten momentálně kotví v přístavu pražské čtvrti DOCK.

Soutěž je průkopníkem v oblasti udržitelného stavebnictví. Jejím cílem je najít a propagovat projekty, které prostřednictvím 3D tisku, prefabrikace, robotiky či jiných inovativních technologií přispívají k procesu výstavby dostupného bydlení. Zastřešuje ji kanadský developer Horizon Legacy. Semifinále soutěže potrvá do srpna 2021, do dalšího kola postoupí polovina týmů a pět finalistů dostane následně možnost realizovat své návrhy v kanadském Ontariu.

Scoolpt do soutěže vstoupil s myšlenkou 3D tisku domů zpracováním dřevo-plastu  tj. dřevěného a plastového odpadu. Pro výzkumnou část projektu a jeho následnou exekuci v současné době hledá partnery a investory. 

tisková zpráva

Související článek:
Prvok – první český 3D tištěný dům
Dům "Prvok"


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz