PSJ v Soči dokončila multifunkční komplex Kvartal

PSJ v Soči dokončila multifunkční komplex Kvartal

(6. 2. 2014) V centru černomořského přístavního města Soči v Ruské federaci, vyrostl multifunkční komplex Kvartal realizovaný akciovou společností PSJ. Stavební náklady se přiblížily 25 milionům USD. Na financování se podílela PPF banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

 
 
 
 

PSJ v Soči dokončila multifunkční komplex Kvartal

V centru černomořského přístavního města Soči v Ruské federaci, vyrostl multifunkční komplex Kvartal realizovaný akciovou společností PSJ. Stavební náklady se přiblížily 25 milionům USD. Na financování se podílela PPF banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

PSJ v Soči dokončila multifunkční komplex Kvartal (zdroj foto: PSJ) PSJ v Soči dokončila multifunkční komplex Kvartal (zdroj foto: PSJ)
PSJ v Soči dokončila multifunkční komplex Kvartal (zdroj foto: PSJ)

(ČTK) - „Předmětem zakázky PSJ byla výstavba sedmi železobetonových objektů a převzetí záruk za dvě budovy, které byly vystavěny již před spuštěním naší stavby,“
uvedl mluvčí. Dělníci PSJ začali v Soči pracovat v dubnu 2012. Při venkovních pracích je zdržovaly přípravy na olympijské hry. V okolí staveniště město upravovalo technické sítě. „Stavební finiš v celém olympijském Soči navíc zaskočily extrémně deštivé dny v září loňského roku, které v celém městě přinesly povodně, výpadky elektřiny a kolaps v dopravě,“ popsal hlavní stavbyvedoucí Tomáš Hrnčíř.
 
Areál Kvartal tvoří devět samostatně stojících objektů se čtyřmi až pěti podlažími, doplněný je venkovními parkovišti pro 200 vozů. Budovy mají prosklenou fasádu s prvky imitujícími antickou architekturu se sloupy a klenbami.
 
PSJ v poslední době kapitálově vstoupila do dvou dalších podniků. V závěru loňského roku se její součástí stala havlíčkobrodská firma Inovat SE zaměřená na elektroinstalační dodávky. Nyní PSJ vstoupila do firmy SCF Servis, která má sídlo v Brně. Zabývá se kupříkladu komplexní správou komerčních nemovitostí a bytových domů. Zaměstnává přes 90 pracovníků a její roční výkony se pohybují kolem 45 mil. Kč. Stala se pátou dceřinou firmou PSJ zaměřenou na stavební aktivity.
 
Loňské hospodářské výsledky PSJ ještě nezveřejnila. Za rok 2012 se výnosy skupiny PSJ pohybovaly kolem 7,55 miliardy Kč, zahraniční zakázky se na nich podílely více než polovinou.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz