R2b1: bytový dům "3DF"

R2b1: bytový dům "3DF"

(3. 10. 2013) Projekt menšího bytového domu je snahou více otevřít městský prostor v Buenos Aires

 
 
 
 

R2b1: bytový dům "3DF"

Projekt menšího bytového domu je snahou více otevřít městský prostor v Buenos Aires

Architekt: R2b1
Místo: Buenos Aires, Argentina
Vedoucí architekti: Silvana Carla Parentella, Joaquín Sánchez Gómez
Spolupráce: Alejandro Di Fresco, Paola Scardigli
Statika: Carlos Calissano
Realizace: 2013
Foto: Javier Agustin Rojas


Vedle malého bílého starého domu, který nebrání otevřenému výhledu, se naskytla příležitost pro projekt domu se šesti byty. Byl tak nastaven jiný způsob jak otevřít městský prostor v Buenos Aires a přerušit logiku staveb mezi stávajícími stěnami. Jedna strana pozemku mohla zůstat otevřená směrem k městu. Jen venkovní betonové schodiště se v tomto prostoru objevuje jako výrazný motiv.


Boční fasáda, která může mít okna, je chráněna bílými stínicími roletami před severním sluncem. Z čelního pohledu jsou okna umístěna šikmo a balkony jsou trojúhelníkové. Stejnou šikmou linii má vstupní stěna v přízemí.Sloupy i stropy jsou z betonu s různou povrchovou texturou.


Střešní zahrady rozšiřují byty v penthousu. Střešní krytina je z černé oceli, obměňuje materialitu horního patra a dekoruje celý projekt.
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz