R2b1: bytový dům "3DF"

R2b1: bytový dům "3DF"

(3. 10. 2013) Projekt menšího bytového domu je snahou více otevřít městský prostor v Buenos Aires

 
 
 
 

R2b1: bytový dům "3DF"

Projekt menšího bytového domu je snahou více otevřít městský prostor v Buenos Aires

Architekt: R2b1
Místo: Buenos Aires, Argentina
Vedoucí architekti: Silvana Carla Parentella, Joaquín Sánchez Gómez
Spolupráce: Alejandro Di Fresco, Paola Scardigli
Statika: Carlos Calissano
Realizace: 2013
Foto: Javier Agustin Rojas


Vedle malého bílého starého domu, který nebrání otevřenému výhledu, se naskytla příležitost pro projekt domu se šesti byty. Byl tak nastaven jiný způsob jak otevřít městský prostor v Buenos Aires a přerušit logiku staveb mezi stávajícími stěnami. Jedna strana pozemku mohla zůstat otevřená směrem k městu. Jen venkovní betonové schodiště se v tomto prostoru objevuje jako výrazný motiv.


Boční fasáda, která může mít okna, je chráněna bílými stínicími roletami před severním sluncem. Z čelního pohledu jsou okna umístěna šikmo a balkony jsou trojúhelníkové. Stejnou šikmou linii má vstupní stěna v přízemí.Sloupy i stropy jsou z betonu s různou povrchovou texturou.


Střešní zahrady rozšiřují byty v penthousu. Střešní krytina je z černé oceli, obměňuje materialitu horního patra a dekoruje celý projekt.
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz