Red Court v pražském Karlíně

Red Court v pražském Karlíně

(19. 7. 2021) CMC architects

   
 
 
 
 

Red Court v pražském Karlíně

Komplex administrativních budov Rustonka nacházející se v Praze 8 – Karlíně doplní další novostavba: administrativní budova Red Court z dílny CMC architects. Architektonická a projekční společnost OBERMEYER HELIKA navázala na své úspěšné působení při stavbě administrativních budov RUSTONKA 1C a 2. Nyní v pozici generálního projektanta zajišťuje dokumentaci pro stavební povolení a pro provedení stavby administrativní budovy Red Court. V průběhu realizace stavby bude zajišťovat také funkci autorského dozoru. 

Nová administrativní budova Red Court kompozičně doplňuje kancelářské objekty areálu RUSTONKA a novostavbu centrály J&T Banky. Red Court bude pátou budovou komplexu, který se nachází na pozemcích bývalých Pražských strojíren, v Praze 8 – Karlíně. Novostavba usiluje o udělení certifikátu LEED Gold, přičemž v březnu 2019 úspěšně získala příslušný pre-certifikát. 

„OBERMEYER HELIKA působí v této lokalitě od roku 2016 a jsme rádi, že máme příležitost podílet se na jejím dalším rozvoji,“ uvádí Ing. Josef Knížek, hlavní inženýr projektu společnosti OBERMEYER HELIKA a.s. „V červnu 2021 budova získala stavební povolení a my pracujeme na dokumentaci pro provedení stavby pro Generálního dodavatele Geosan Group a.s. Realizace stavby bude zahájena v červenci 2021 a dokončena by měla být do konce roku 2022.“ 

Administrativní budova Red Court bude umístěna na pozemku vymezeném ulicemi U Rustonky, Voctářova a Švábky. Stavba bude mít čtvercový půdorys se třemi podzemními a osmi nadzemními podlažími. Hlavní vstup do budovy je kompozičně umístěn naproti průhledům z areálu RUSTONKA. Red Court je pojat jako solitérní stavba. Barevné řešení fasád koresponduje s okolními budovami a je navrženo v cihlových odstínech. 

Dispoziční řešení budovy charakterizuje vysoká míra flexibility tak, aby byla uspokojena co nejširší škála požadavků budoucích nájemců na půdorysná uspořádání. Provozy kancelářské budovy, retailu a služeb budou odděleny, jejich fungování bude dispozičně nezávislé. V přízemí bude situováno vstupní lobby s recepcí a nájemní jednotky se samostatným vstupem z parteru. Parkovací stání, sklady a technologické zázemí objektu budou umístěny v podzemních podlažích. Součástí projektu je i pobytová terasa v 9. patře. 

tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

20. 7. 2021 15:14:25. Re: Red Court v pražském Karlíně. Jitka

21. 7. 2021 11:32:45. Re: Red Court v pražském Karlíně. Broge

24. 7. 2021 23:37:08. Re: Red Court v pražském Karlíně. snep

 
 
 
 

20. 7. 2021 15:14:25. Re: Red Court v pražském Karlíně. Jitka

  I tohle je jen další krabice. Ty pravidelné rastry oken se používaly už nejmíň před 50 lety. A navíc ta "vysoká míra flexibility" je jen vznešený popis toho, že je vnitřek prázdný, protože autor neví, pro koho staví. Hlavně že to má anglický název. :-(

21. 7. 2021 11:32:45. Re: Red Court v pražském Karlíně. Broge

  Ten urbanismus, to je k zblití :-(

24. 7. 2021 23:37:08. Re: Red Court v pražském Karlíně. snep

  Opravdu ošklivá a řadová kancelářská budova, která do asanovaného území nepřináší nic zajímavého. Kancelářská budova s tímto vzezřením může stát tu, na sídlišti, na poli, prostě kdekoliv. CMC jede přes kopírák.

19. 9. 2022 22:42:07. Spolehlivá a garantovaná úvěrová příležitost. Michaela

  Spolehlivá a garantovaná úvěrová příležitost.
Nabízím individuální nebo komerční půjčky všem žadatelům v České republice s úrokovou sazbou 3% za velmi příznivých podmínek nákupu v rozsahu od 200 000 Kč do 50 000 000 Kč. Můžete také použít k sloučení projektů nebo vypořádání vašich dluhů. Jsou zaručena spravedlivá a spolehlivá jednání. Pro všechny zúčastněné strany kontaktujte mě emailem: Michaela.rojickova55@gmail.com
WhatsApp: +420604651865

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz