Regionální turistické informační centrum Turnov

Regionální turistické informační centrum Turnov

(12. 5. 2022) BLOK architekti

   
 
 
 
 

Regionální turistické informační centrum Turnov

Prostor určený pro regionální informační centrum města Turnov je umístěn na Náměstí Českého ráje v centru města na exponovaném místě. Jeho poloha je vzhledem k funkcí informačního centra výhodná jak pro místní obyvatele, kteří využívají nabízené služby, tak pro turisty, kteří přijedou navštívit město a okolí.

Naše řešení vychází z daných možností prostoru. Největším zásahem bylo propojení se stávajícími prostory restaurace. Došlo tak k možnosti rozšíření o návštěvnické centrum, jehož cílem je informovat o historii, řemeslech (kamenářství, šperkařství,...) a krásách blízkého okolí (Český ráj). V tomto zvětšeném prostoru, který je vizuálně propojený s informačním centrem, se mohou konat i krátkodobé výstavy pomocí zavěšených posuvných systémů. Nalezneme zde i takzvanou klidovou zónu, kde si mohou dát turisté drobné občerstvení či zajít na toaletu. Celý prostor by měl být vybaven volným přístupem k wifi.  Prostor je vybaven přenosným nábytkem na sezení (taburetky s logem RTIC) či stolky o dvou výškových úrovních.

Prostor návštěvnického centra jsme nechtěli navrhnout jako muzeum, ale jako „ochutnávku“ toho, co Turnov nabízí. Jednotlivá témata proto chceme ukázat spíše z hlediska praktického využití než jako exponáty ve specializovaných muzeích. Horolezectví – skála a na ní ukázka kruhů, vrcholových knížek či vázání uzlů, řemesla – strom plodů místních umělců či škol, granáty – možnost vyzkoušení nalezení v rýžovišti.

Autorská zpráva
Foto: MgA. Jiří Ernest

Umístění: Náměstí Českého Ráje čp. 26, Turnov
Klient: Město Turnov
Autoři: BLOK architekti: Michaela Chvojková, Petra Novotná Stránská, Alžběta Bláhová
Studie: 2017   

Projekt: 2018
Realizace: 2021

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz