Registrace k zasílání newsletteru

Registrace k zasílání newsletteru

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

30. 4. 2019 12:37:26

Pardubice koupily Smetanovu a Šépkovu vizi za 15,5 mil, Kč. Co na to ČKA?

Titulek ČTK je nepřesný. IQ centrum (je upgadovanou verzí polytechnických dílen) má vzniknout v areálu Mlýnů - cílí se na nejlepší název pro voliče. Pozoruhodné jsou souvislosti a finanční transakce: Když zastupitelé města Pardubic i Východočeského kraje odmítli v r. 2013 zakoupit za 25 mil Kč Gočárovy Automatické mlýny, vzbudilo to zájem veřejnosti. Politici v té době ještě netušili, co si s mlýny počít. Ukázal jim to až soukromý investor arch Lukáš Smetana, který celý areál i s Mlýny koupil za 22,3 mil. a oživil zájem o další využití. Politici konečně pochopili, jaký mají Mlýny potenciál pro současné i budoucí finanční transakce. Kraj zaplatil jen za původní Gočárovu budovu mlýnů z celku původního areálu 22,5 mil a město koupilo pozemek - část areálu se zbořeništěm za 15,5 mil, ale i s architektonickou vizí od arch Šépky. Nevím, jestli je architekt součástí této chobotnice, ale elegantně se mu opět podařilo obejít veřejnou architektonickou soutěž - PROJEKT JE NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ POZEMKU! L. Smetana si ponechal zbytek areálu s věží na plánovanou expozici o Gočárovi, které mají být rekonstruovány z evropských prostředků. Město i kraj obhajuje příští stamilionové výdaje výrazným podílem příspěvků evropských daňových poplatníků. Všichni jsou spokojeni: investor má nemovitost, část areálu Mlýnů i zisk, město má pozemek s architektonickou vizí a občanským využitím a kraj bude mít místo pro krajskou galerii, pokud se ovšem podaří získat evropské peníze a to je problematické, protože představitelé města i kraje (náměstek pro kulturu Roman Línek) systematicky obcházejí veřejné soutěže. Šikovnosti politiků i investora musí tleskat elegantně podvedení občané i neschopná opozice. Všichni mají to, co si zasloužili. https://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/cast-automatickych-mlynu-uz-patri-mestu-vzniknou-polytechnicke-dilny-20190307.html Co na to ČKA? Opět prohlásí, že řádná architektonická soutěž být nemůže, protože by arch Šépka měl konkurenční výhodu a musel by z ní být vyloučen jako v případě SEFO v Olomouci???

 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.