Registrace k zasílání newsletteru

Registrace k zasílání newsletteru

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 9. 2019 15:25:04

Re: HELUZ SIDI

Dobrý den, vzpomněl jsem si, že jsem se setkal před několika lety na mnou počítané stavbě s podobně revolučním přístupem od jedné poměrně renomované stavební firmy. Jednalo se o střední zeď tl. 300 mm, na které z obou stran byly uloženy stropní panely Spiroll na rozpětí 7 metrů a stavba měla nejméně 3 podlaží. Ve střední zdi byly otvory, takže bylo poměrně obtížné vydimenzovat nejen zdivo, ale hlavně pak pilíře. Tehdy ještě byly cihly P+D, tak jsem použil myslím P15 a pomáhal jsem si hlavně maltou. Pak mi volal investor, že mají vyzděn v suterénu asi 1 metr zdiva a když se o vyzděnou zeď opřel, tak ji vyvrátil. Příčinou bylo to, že dodavatel v rámci urychlení stavby zvolil tehdy nové broušené cihly a tekovrstvou maltu nanáčel také malířsky zednickou štětkou. Ovšem dělo se to v létě při venkovní teplotě 30° C. Takže než stihli položit cihly, tak malta byla suchá, protože ani cihly nevlhčili. Požadoval jsem tehdy vyjádření výrobce cihel a ten takovou praxi dodavateli posvětil. Což je jiný problém, že dodavatel materiálu obvykle své odběratele tímto způsobem chrání. Takže lze vlastně můj příspěvěk chápat jako potvrzení slov z článku o tom, že se na stavbě i s dobrými materiály na stavbě pracuje tak, že se prakticky znehodnotí. Takže doufejme, že popsaná nová malta by mnou popsaný způsob nanášení i v tom velkém horku přežila "bez ztráty kytičky" a lze ji tedy považovat za lidově řečeno "blbuvzdornou".

14. 9. 2019 20:31:29

Re: Občané mohou ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny-Zátor...

(17. 6. 2019 14:07:48. Re: Praha má plán, jak Bubny-Zátory proměnit v plnohodnotnou čtvrt) Možné připomínky: Je důvodná obava, že záměr poslouží zejména ke zdůvodnění nedodržení termínu schválení Metropolitního plánu. Změna ÚP vyvolá dlouhodobé projednávání nesčetných problémů. Doprava - není objektivní posouzení stavu ani dopadů, které nárust desetitísíců aut způsobí. Městský okruh má dle EIA pokračovat až po dokončení vnějšího okruhu Prahy. Do té doby MO ústí na Pelc Tyrolce, kde včetně výdechů z tunelu zamořuje oblast s VŠ areálem a ul. V Holešovičkách. Rychlodráze na letiště brání zamítnutí Prahy 6 druhé koleje. K obsluze čtvrti se dále uvažuje využití SJ magistrály, která je tím fixována. Nárusty zátěže způsobí neřešitelné dopravní kolapsy v celé trase Prahou. Pozemky již mají ve vlastnictví převáženě developeři, kteří budou mít zájem na maximálním vytěžení, to zn. 8 pater (Vinohrady 6 pater výjimečně) bude převažující. Město bude obtížně prosazovat veřejné zájmy. Nové byty budou drahé a převážně dostupné jen jako investice. Vltava je nadregionální biokoridor a výškové stavby k ní nepatří. Zmíněný program je naddimenzovaný, otázkou je jeho správnost. Praha má aktualizované strategické plány v nichž stále patří k prioritám : evropské město vzdělanosti, významných kulturních, vědeckých institucí apod. Kde budou? Na území je dosud plocha ZVS určena pro VŠ -UK. Již není. Dokud nebude redukována tranzitní doprava magistrály, je také diskutabilní navrhované situování koncertní síně.

 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.