Rekonstrukce a interiér bytu

Rekonstrukce a interiér bytu

Bakalovo nábřeží, Brno

(7. 1. 2020) Radek Sládeček

   
 
 
 
 

Rekonstrukce a interiér bytu

Rekonstrukce bytu o velikosti 2+kk byla navržena pro rodinu se dvěma dětmi. Jeho velikost je nyní 3,5+kk využitím přilehlého prostoru, původně využívaného pro výsypku popela kotelny.  Čistotu dispozice komplikovalo velké komínové těleso – původním záměrem bylo komín uvnitř bytů odstranit, vzhledem ke komplikovanému technickému řešení se to neuskutečnilo.
Přes dostatečnou podlahovou plochu bylo již ve fázi studie otázkou, zda bude možné dispozici navrhnout s uspokojivým výsledkem. Velkou motivací byla spokojenost klientů s polohou bytu ve městě i v domě, výhledy na okolí. Z množství půdorysných variant jsme nakonec zvolili řešení, které upřednostňuje společný život rodiny u jídelního stolu a kuchyně. Tradiční obývací pokoj je minimalizován na televizní místnost v hale mezi dětským pokojem a ložnicí. Hlavní nedostatek bytu byl nakonec využit jako jeden ze dvou ústředních motivů návrhu – komínové těleso a hmota koupelny tvoří dva výrazné kubusy v otevřeném prostoru kuchyně, jídelny a chodby. Obloženy jsou dubovou spárovkou, která změkčila jejich tvrdost. Druhým ústředním motivem návrhu je lemování okenních otvorů ve spojené kuchyni s jídelnou. Tento prvek vyplynul z požadavku klientů na „pec“, místo, kde by se mohl příjemně uvelebit táta nebo celá rodina. Spojuje kuchyň a jídelnu, práci a odpočinek, rámuje výhled na Petrov. Klientům patří poděkování za jejich inspirativní podíl na návrhu a zejména samotné realizaci.

Autorská zpráva
Foto: Jaroslav Hejzlar

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz