Rekonstrukce řadového domu

Rekonstrukce řadového domu

Rousínov

(11. 4. 2019) studio NEW WORK

   
 
 
 
 

Rekonstrukce řadového domu

Dům je postaven v situaci typické pro tradičně uspořádané sídelní útvary na Moravě i v Čechách. Tedy v řadové zástavbě vytvářející ulice, kdy kratší část budovy je orientována do ulice a delší, dříve hospodářská část vybíhá do úzkého pozemku dvora a zahrádky.
Urbanistická struktura, která takto vzniká, je malebná a stojí za zachování. Pro majitele domů (a jejich architekty) je však vždy obtížné uspořádat rozvržení stavby tak, aby vyhovovala soudobým požadavkům na bydlení a provoz. V tomto případě bylo navíc uliční křídlo nepříznivě situováno k jihozápadu, dvůr a zahrada k severovýchodu. Výhodou byl klesající terén zahrádky, která končí potokem. Mírná svažitost terénu tak zajišťuje malebný výhled do polí za potokem. Přestavba domu výrazně zmenšila původní zastavěnou plochu, kterou tvořily převážně hospodářské budovy.

Autorská zpráva
Foto: Petr Šmídek


Autoři: Svatopluk Sládeček, Jaroslav Matoušek
Zastavěná plocha: 139 m2
Podlahová plocha: 124 m2
Obestavěný prostor: 588 m3
Plocha pozemku: 203 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz