Rekonstrukce Bia Oko v Praze 7

Rekonstrukce Bia Oko v Praze 7

(21. 1. 2016) Autorem rekonstrukce je ateliér Petr Hájek Architekti.

   
 
 
 
 

Rekonstrukce Bia Oko v Praze 7

Oprava Bia Oko v Praze 7 se přesouvá na léto letošního roku
(ČTK) -
Dlouho plánovaná oprava funkcionalistického kina Bio Oko v Praze 7 se přesouvá na letošní léto. Kino kvůli tomu bude od začátku srpna do zhruba poloviny září uzavřeno. ČTK to řekl místostarosta Pavel Vyhnánek. Rekonstrukce by měla vyjít na asi šest milionů korun.

Původní soutěž na opravu sálu městská část vloni zrušila. Do výběrového řízení se totiž nikdo nepřihlásil. V současnosti dělníci dokončují renovaci topení a vzduchotechniky, která začala na podzim. Výměna dřívějšího parovodu za plynové topení podle místostarosty přinese úspory.

V létě pak radnice plánuje mimo jiné obměnu sedaček, nové uspořádání hlediště a zvětšení rozestupů a úpravu sezení na balkóně. Na místě původních historických lóží vzniknou tři divácké lóže. Každá z nich je navržena jako samostatná místnost pro dva diváky s velkým oknem pro průhled na plátno. Lóže budou mít vlastní ozvučení, konektor pro sluchátka a připojení na tlumočnické zařízení a obrazovkou pro titulky. V rámci oprav vznikne multifunkční pódium, dětský koutek, sklady, cateringové zázemí a šatna.

Bio Oko je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Objekt patří mezi významné funkcionalistické stavby v Praze. Poslední oprava se uskutečnila v roce 2007 a stála radnici asi 6,5 milionu korun.

Doplněno Stavbaweb:
Hlavní myšlenkou projektu architekta Petra Hájka je zachování původní atmosféry sálu, do kterého jsou vepsány mnohé vrstvy z různých období  minulého století. „Ceníme si patiny, kterou sál má, a nechceme ho nijak estetizovat. Chceme zachovat jizvy, které historie sálu zasadila,“ uvedl Petr Hájek. Oprava kinosálu OKO je proto navržena s respektem k historické budově. Architektura sálu, detaily a materiály budou v maximální míře zachovány. V prostoru hlediště budou obnoveny lóže a v části instalovány nové sedačky. Promítací kabina bude upravena tak, aby se paprsek promítačky neprotínal s diváky v posledních řadách na balkoně. Rovněž bude opravena podlaha v předsálí a rozvody vytápění. Diváci se mohou těšit na zlepšení parametru promítací technologie, čerstvý vzduch z klimatizace a především na původní unikátní atmosféru kina BIO OKO, která nebude opravami dotčena.
text, vizualizace - zdroj: Naše Praha 7

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz