Rekonstrukce Biografu Český ráj

Rekonstrukce Biografu Český ráj

17. listopadu 47, 506 01 Jičín 1

(19. 9. 2016) Autorem projektu rekonstrukce je Projektový ateliér David.

   
 
 
 
 

Rekonstrukce Biografu Český ráj

(ČTK) - Zastupitelé města Jičína dnes schválili podmínky tendru na rekonstrukci Biografu Český ráj, a udělali tak důležitý krok k opravě 90 let staré budovy. Radnice odhaduje, že oprava by mohla stát asi 50 milionů korun s DPH. Soutěž na stavební firmu by měla být vypsána letos na podzim. Vlastní oprava by mohla začít příští rok a skončit v roce 2018. ČTK to řekla mluvčí radnice Magdaléna Doležalová.

Zastupitelé 14. září schválili i financování rekonstrukce, když výdaj po 25 milionech korun bude zahrnut v městských rozpočtech pro roky 2017 a 2018. Město přitom předpokládá, že konečná cena rekonstrukce po soutěži by mohla být nižší, než činí dosavadní odhad.

Biograf Český ráj loni navštívilo přes 31.000 lidí, což z něj činí druhé nejnavštěvovanější jednosálové kino v hradeckém kraji a 30. nejnavštěvovanější v ČR. Poslední významnou změnou v kině byla jeho digitalizace v roce 2011 za 3,4 milionu korun. Od té doby návštěvnost kina vzrostla o více než polovinu. Kompletní rekonstrukci radnice začala chystat v roce 2013.

Stavbaři by měli budovu přiblížit původní podobě. Vzhled objektu totiž po druhé světové válce narušila řada necitlivých zásahů a přístaveb - například přístavby bývalých šaten, sedlová nástavba střechy, zasklení čelních portálů budovy, vnitřní úpravy dřevěným obkladem a plechovými stropy.

Po rekonstrukci by se měla kapacita sálu zmenšit z 310 na 185 sedadel. Promítací kabina by se měla přesunout a prostor foyer by se měl rozšířit i do patra. Sál má být možné použít i pro koncerty, diashow, přednášky, případně malé divadlo. V projektu se počítá také s úpravou okolních veřejných prostor a s rozšířením parkoviště.

Aktuálně největší investicí sedmnáctitisícového Jičína je stavba šaten u sportovního areálu za 39,6 milionu korun bez DPH. Dosavadní šatny u venkovního areálu vznikly před 50 lety pro potřeby spartakiády a byly v dezolátním stavu. Nové šatny mají být hotové v roce 2017.
zdroj foto: Projektový ateliér David

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu
rekonstrukce je Projektový ateliér David z Liberce. Projekt rekonstrukce najdete na stránkách ateliéru ZDE.
Budova byla postavena roku 1923, původně jako divadlo, podle projektu pražské firmy Gröger, Hemerka a spol. Během 20. století byla stavba několikrát upravována a doplněna přístavbami, které zásadně změnily její vzhled, zejména pak monumentální arkádový vstup, i samotný interiér.
Projekt rekonstrukce spočívá především v očištění budovy od různorodých pozdějších úprav obnovením vstupního portálu, redukcí kapacity sálu ve prospěch zázemí pro návštěvníky a také v modernizaci audiovizuální techniky sálu.
autorská zpráva

Související články:
Jičín chystá rekonstrukci 90 let starého kinaZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.4346316
15.3514695
Rekonstrukce Biografu Český ráj

Rekonstrukce Biografu Český ráj
17. listopadu 47
506 01 Jičín 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz