Rekonstrukce Bubenečského nádraží zahájena

Rekonstrukce Bubenečského nádraží zahájena

(26. 7. 2023) Rekonstrukce bývalého nádraží a jeho přeměna na víceúčelové společenské zařízení by měla být hotová do konce letošního roku. 

   
 
 
 
 

Rekonstrukce Bubenečského nádraží zahájena

Společnost KONSIT na začátku července zahájila přestavbu bývalého Bubenečského nádraží na víceúčelové společenské zařízení. Rekonstrukce by měla být hotová do konce letošního roku. Významná investiční akce Prahy 6 pozvedne společenský a komunitní život obyvatel této městské části.

Součástí proměny budovy bude celková oprava fasády včetně úpravy okenních a dveřních otvorů. Opravy se dočkají i poškozené části krovu, bude vyměněna střešní krytina, nové bude i oplechování říms, parapetů, žlabů a svodů. V rámci stavebních prací na rekonstrukci střechy budou osazeny i nové servisní lávky nebo hromosvod.

„Nádraží bylo dráhami zrušeno v roce 2016 po 164 letech provozu, kulturní památkou je od roku 2013. Přestavbou a modernizací budově chceme vrátit zašlou krásu, hlavně je ale cílem vrátit domu život a novou funkci. Proto bude interiér otevřený a poskytne prostor pro konání nejrůznějších typů společenských a kulturních akcí. Takže s ohledem na nové funkční využití budovy dojde k demolici části vnitřních nepůvodních příček, vzniknou nové otvory v nosných stěnách a stávající vnitřní dveřní otvory i jejich výplně budou upraveny," říká autor projektu architekt Ondřej Tuček. Součástí rekonstrukce budou i nové elektroinstalace, zdravotechnické instalace, rozvody topení a vzduchotechniky.

Změn se dočká i nejbližší okolí objektu. Upraven bude stávající chodník, v okolí nádraží i na peronu stavebníci položí novou dlažbu. V rámci projektu vzniknou nová parkovací stání.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 7. 2023 14:32:27. Re: Rekonstrukce Bubenečského nádraží zahájena. Ing.arch.Miloš Grigorij Parma
19. 8. 2023 09:03:40. Re: Re: Rekonstrukce Bubenečského nádraží zahájena. Jitka

 
 
 
 

26. 7. 2023 14:32:27. Re: Rekonstrukce Bubenečského nádraží zahájena. Ing.arch.Miloš Grigorij Parma

  Vážená Praha 6, to co je oslavováno, jako projev povznesení kulturního rozvoje Prahy 6, je, velice chabé a slabé!!! Nejenom nic neříkající nápad, ale především presentace je, jak jsem již řekl chabá a slabá. Mám pocit, že stát, který plodí cca 400 až 450 architektů za jeden rok, má na to lépe zacházet se svým kulturním dědictvím.

19. 8. 2023 09:03:40. Re: Re: Rekonstrukce Bubenečského nádraží zahájena. Jitka

  Jakékoliv využití, které odůvodní investice do oprav, je lepší, než nic.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a