Rekonstrukce bytu v Brně

Rekonstrukce bytu v Brně

Šumavská ulice, Brno

(2. 12. 2021) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu v Brně

Stavební úpravy spočívaly v odstranění svislých nenosných konstrukcí a navržení nové dispozice. Diagonální půdorysné členění proměnilo byt z 4+1 na 4+kk s místnostmi se samostatnými vstupy. Jejich umístěním a orientací se dosáhlo větší účelnosti v prostoru.

 
Byt se nachází v domě v duchu socialistického realismu, který má kombinovaný nosný systém ze železobetonových pilířů, průvlaků a cihelného zdiva. Zaměřili jsme se na obnažení původní nosné konstrukce a její probarvení různými odstíny. Dalším úkolem bylo maximální využití všech prostor vzhledem k požadavkům investora.
 
Ústředním motivem, který se v bytě opakuje, je systém dřevěných polic a skříněk, jejichž funkce se mění v závislosti na typu místnosti. Podlahy jsou dřevěné, kladení koresponduje s novým dispozičním uspořádáním. Ačkoliv návrh a zahájení stavebních prací začalo před více jak pěti lety, klient si zachoval po celou dobu chuť provádět dílo postupně, a přitom se držel původního návrhu, za což mu patří velký obdiv. Většinou platí, co se neudělá hned, neudělá se nikdy nebo nakonec úplně jinak!

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman


Autoři: Jan Vojtíšek, Jakub Staník; spolupráce Tamara Vojtíšková
Investor: Roman a Petra Dědičovi
Náklady: 800 tisíc korun včetně interiéru
Obestavěný prostor: 254 m3
Užitná plocha: 93 m2
Hlavní dodavatel stavby a interiéru: Truhlářství POHAN Senožaty

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.2113595
16.5950304
Rekonstrukce bytu v Brně

Rekonstrukce bytu v Brně
Šumavská ulice
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

3. 12. 2021 18:06:14. Re: Rekonstrukce bytu v Brně. Jitka

 
 
 
 

3. 12. 2021 18:06:14. Re: Rekonstrukce bytu v Brně. Jitka

  Ty ostré úhly a použití sytých tónů všech základních barev - něco mi to připomíná. Brusel? Padesátá léta?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz