Rekonstrukce bytu v paneláku

Rekonstrukce bytu v paneláku

(12. 6. 2015) CITY UPGRADE

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu v paneláku

Primárním problémem panelových bytů je jejich nekvalitní zpracování, vizuální stav a nevhodné řešení dispozice. Především jde o rozdělení na mnoho malých místností, tmavých chodeb a koutů a také typického pachu. Problém těchto bytů nevzešel jen z jejich morálního opotřebení, stačí, když je srovnáme s byty z 19. a počátku 20. století… Pro zlepšení proto navrhujeme odstranit veškeré dělicí příčky, které nejsou z betonu. Základní ideou je odkrýt panelovou podstatu a do ní umístit nový organismus, který do bytu přiletěl a rozevřel své skleněné a lesklé útroby.
Je třeba odstranit původní dispozici, elektroinstalaci a vedení vody a zachovat jen panelové stěny. Ty se opískují a ukážou tak pravou podstatu prostoru. Prostoru, který díky svému otevření má alespoň nějakou hodnotu. Do tohoto prostoru se pak vloží organismus, který v bytě vytvoří nové prostory. Zároveň tento organismus necloní volnému pohledu na celý prostor. Díky tomu by měl byt působit vzdušným a větším dojmem než ve skutečnosti je. Důležitá je také práce se skleněnými stěnami, které prostor prohlubují, a také s odrazivými plochami, které jej opticky zvětšují a navíc odrážejí světlo. Podstatné je totiž byt i maximálně prosvětlit.

Samotný objekt by měl být hodnotným nábytkovým kusem pokrytým dýhou. Ta bude řešena „zrcadlovým skládáním” a finálně upravena speciálním vysoce lesklým a kvalitním povrchem - šelakovou politurou. Podstatou je tedy návrat kvality do prostoru bez hodnoty. Jedinou hodnotou je prostor. Dle našeho názoru je také důležité se samotným vkladem co nejvíce distancovat od zavedených schémat úprav bytů.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz