Rekonstrukce bytu v paneláku

Rekonstrukce bytu v paneláku

(12. 6. 2015) CITY UPGRADE

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu v paneláku

Primárním problémem panelových bytů je jejich nekvalitní zpracování, vizuální stav a nevhodné řešení dispozice. Především jde o rozdělení na mnoho malých místností, tmavých chodeb a koutů a také typického pachu. Problém těchto bytů nevzešel jen z jejich morálního opotřebení, stačí, když je srovnáme s byty z 19. a počátku 20. století… Pro zlepšení proto navrhujeme odstranit veškeré dělicí příčky, které nejsou z betonu. Základní ideou je odkrýt panelovou podstatu a do ní umístit nový organismus, který do bytu přiletěl a rozevřel své skleněné a lesklé útroby.
Je třeba odstranit původní dispozici, elektroinstalaci a vedení vody a zachovat jen panelové stěny. Ty se opískují a ukážou tak pravou podstatu prostoru. Prostoru, který díky svému otevření má alespoň nějakou hodnotu. Do tohoto prostoru se pak vloží organismus, který v bytě vytvoří nové prostory. Zároveň tento organismus necloní volnému pohledu na celý prostor. Díky tomu by měl byt působit vzdušným a větším dojmem než ve skutečnosti je. Důležitá je také práce se skleněnými stěnami, které prostor prohlubují, a také s odrazivými plochami, které jej opticky zvětšují a navíc odrážejí světlo. Podstatné je totiž byt i maximálně prosvětlit.

Samotný objekt by měl být hodnotným nábytkovým kusem pokrytým dýhou. Ta bude řešena „zrcadlovým skládáním” a finálně upravena speciálním vysoce lesklým a kvalitním povrchem - šelakovou politurou. Podstatou je tedy návrat kvality do prostoru bez hodnoty. Jedinou hodnotou je prostor. Dle našeho názoru je také důležité se samotným vkladem co nejvíce distancovat od zavedených schémat úprav bytů.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz