Rekonstrukce domu na Malé Straně

Rekonstrukce domu na Malé Straně

Tržiště 20, Praha 1

(24. 4. 2018) ateliér Aripros

   
 
 
 
 

Rekonstrukce domu na Malé Straně

Generální rekonstrukce měšťanského domu čp. 302/20 (U bílého jelena, U tří sekyr) přizpůsobila jeho prostory potřebám výuky studentů Akademie múzických umění v Praze (DAMU, FAMU, HAMU) se zřetelem na historický vývoj stavby a původní prvky. V současnosti již v rekonstruovaných prostorách probíhá výuka v rámci Centra jazykové přípravy AMU, katedry animované tvorby a katedry výchovné dramatiky.
Stavba zahrnovala dispoziční úpravy, obnovu původního vzhledu stavby, zastřešení vnitřních dvorů a úpravy půdy pro možnost jejího využití pro studijní účely AMU. Štuky uliční fasády byly řešeny v předcházejícím období.
Měšťanský dům je situován v kompaktní zástavbě v horní části ulice Tržiště, sledující linii zadní strany bloku Malostranského náměstí, vymezeného někdejší přemyslovskou hradbou. Nachází se na severní straně ulice Tržiště, směrem k východu na něj navazuje rozlehlá parcela Hartigovského paláce, severně s ním sousedí zahrady Lichtenštejnského paláce a západně zahrada Morzinského paláce. Zásadním architektonickým prvkem stavby je prosklené zastřešení vnitřních dvorů včetně instalace fasádního proskleného výtahu v prostoru menšího dvorku a prosklené lávky z výtahu do prostoru podkroví.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.0876085
14.4012622
Rekonstrukce domu na Malé Straně

Rekonstrukce domu na Malé Straně
Tržiště 20
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz