Rekonstrukce Filozofické fakulty Masarykovy univerzity dokončena

Rekonstrukce Filozofické fakulty Masarykovy univerzity dokončena

Arna Nováka 1/1, Brno- Veveří

(21. 9. 2018) Budova D má nový vchod i čítárnu

 
 
 
 

Rekonstrukce Filozofické fakulty Masarykovy univerzity dokončena

(ČTK) - Rekonstrukce dvou budov v historickém areálu brněnské filozofické fakulty skončila, studenti mohou využívat například novou čítárnu a kinosál. Opravy stály 301 milionů korun a završily mnohaletou postupnou obnovu areálu, který má také nový vchod z ulice Arna Nováka. Představitelé Masarykovy univerzity ve čtvrtek 19. září 2018 areál slavnostně otevřeli.
Po dobu rekonstrukce byla některá pracoviště v náhradních a pronajatých prostorách. "Provizorium máme za sebou a teď se můžeme nadechnout," řekl děkan fakulty Milan Pol.

Jednotlivé budovy škola postupně opravovala několik let. V uplynulých dvou letech se stavbaři zaměřili na budovy C a D, nyní už zbývá dotáhnout jen detaily.

Podle rektora Mikuláše Beka vznikl v centru města útulný kampus nabízející inspirativní prostředí pro výuku a bádání v humanitních vědách. "Jejich význam není v současnosti pro společnost o nic menší než u věd přírodních," uvedl Bek.

Viditelnou změnu přinesl přebudovaný vstup do areálu. Opravená budova D se změněným vnitřním členěním má šest pater poslucháren a rekonstruované inženýrské sítě, nová okna a zateplení. Na vedlejší budově C se pracovalo hlavně na narušené statice. Dělníci také vyměnili podlahy a rozvody, opravili ústřední topení a částečně vodovod a kanalizaci.

Studenti fakulty v místech bývalého průchodu budovou D najdou novou čítárnu materiálů a studovnu elektronických informačních zdrojů. Slouží také pro kulturní akce. Častou připomínkou studentů byla v minulosti podle děkana chybějící studijní místa pro skupiny. Nyní jim proto budou sloužit také studijní boxy, ve kterých můžou se svými spolužáky učivo probírat a nerušit přitom ostatní.

Doplněno Stavbaweb:
Projekt Fakulty filozofické a informatiky Masarykovy univerzity v Brně byl publikován v časopise Stavba č. 4/2015, str. 12–23 včetně recenze Marie Topolčanské.
V roce 2017 byl projekt zařazen mezi nominace na Českou cenu za architekturu

Související články:
Rekonstrukce auly Masarykovy univerzity na právnické fakultě  21.8.2014
Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně  22.5.2012
Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně  13.1.2011


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
49.2007445
16.5979087
Rekonstrukce Filozofické fakulty Masarykovy univerzity dokončena

Rekonstrukce Filozofické fakulty Masarykovy univerzity dokončena
Arna Nováka 1/1
Brno- Veveří

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz