Rekonstrukce hotelu Thermal pokračuje

Rekonstrukce hotelu Thermal pokračuje

I. P. Pavlova 2001/11, 360 01 Karlovy Vary

(10. 2. 2020) První hosté se do Thermalu vrátí 15. března

   
  • Vizualizace: Ministerstvo financí České republiky

 
 
 
 

Rekonstrukce hotelu Thermal pokračuje

(ČTK) - První hosté se budou moci ubytovat v karlovarském hotelu Thermal v 60 opravených pokojích 15. března. Hotel ze 70. let minulého století, který vlastní stát, je nyní uzavřený a prodělává rozsáhlou modernizaci. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pátek 7. února novinářům v Karlových Varech řekla, že opravy nenaruší průběh červencového filmového festivalu. Hotel je hlavním dějištěm festivalu. Náklady oprav jsou 580 milionů Kč.

Zatím stály 280 milionů korun. "Týká se to té části technologické, dále pokojů a jejich vybavení, vzduchotechniky pro pokoje i sály, nové požární zabezpečení, nové datové rozvody, to jsou teď ty hlavní body, které jsou dané," řekl ČTK generální ředitel Thermalu Vladimír Novák. Při opravách budou podle něj zachována například původní umyvadla, svítidla na chodbách nebo původní křesla.

Patra od desátého do 15. jsou mimo provoz kvůli stavebním pracím od loňského podzimu. V těchto patrech je kompletně rekonstruováno 126 pokojů, budou dokončeny před filmovým festivalem. Od 6. ledna je hotel zcela bez hostů. V dalších 147 pokojích v třetím až devátém patře se dělají pouze částečné úpravy, například klimatizace a vzduchotechniky. "Snažíme se dělat úpravy s maximální citlivostí a snažíme se co nejvíce zachovat jeho původní podobu," řekl Novák. Podle něj se ale následně zvýší cena za ubytování v některých pokojích.

Rekonstrukce se zatím týká vnitřní části hotelu. V další etapě se bude opravovat bazén. Jeho rekonstrukce by měla začít letos začátkem října a otevřít by se měl v červnu příštího roku. Předpokládané náklady na rekonstrukci bazénu včetně přilehlého prostoru činí 120 až 130 milionů korun. Podle ředitele budou zachovány rozměry bazénu, sníží se pouze jeho hloubka. Thermal v příštím roce čeká také kompletní výměna oken. Nyní se chystá dokumentace k výběrovému řízení a do konce roku bude vybrán zhotovitel, uvedl ředitel.

Dodal, že momentálně je přibližně 100 zaměstnanců doma, vybírají si dovolené, a 30 zaměstnanců, například technici, se oprav účastní. Od 2. března se vrátí a připraví hotel na běžný provoz, čekají je také různá školení.

Značné obavy z podoby rekonstrukce hotelu vyjádřila loni na začátku července vnoučata architektů Věry a Vladimíra Machoninových Maria a Jan Kordovští. Podle návrhu Machoninových byla budova ve stylu brutalismu v 70. letech postavena. Podle ředitele není prostor debatovat o úpravách pokojů, protože se již opravují. "Co jsem pochopil, tak je zajímalo zejména řešení veřejných prostor, které teď není v podstatě hotové ani navržené, takže tam se s nimi myslím budeme bavit více," řekl Novák. Vyjádření Kordovských ČTK zjišťuje.

Doplněno Stavbaweb:
Záznam reportáže České Televize z návštěvy Aleny Schillerové v Thermalu ze dne 7. února 2020. V poslední třetině je vyjádření Jana Kordovského - reagoval na nepravdivé informace, které paní ministryně uvádí. Reportáž najdete ZDE. Hodnocení celé situace a hledání jména autora úprav /architekta/ najdete i na stránkách Facebook/Archwars a  Facebook/Arch Vader.   
Reportáž DVTV aktualne.cz: Schillerová lže. Z Thermalu nás vyhazují, hulákali, jak je odporný, říká Kordovský

___
Schillerová: Rekonstrukce Thermalu je právně v pořádku
(ČTK 13.2.2020) – Postup rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) právně v pořádku. Námitky potomků původních architektů Věry a Vladimíra Machoninových chce ministryně s nimi řešit osobně. Slíbila to dnes ve Sněmovně v reakci na dotaz místopředsedy ODS Martina Kupky.

"My neporušujeme žádné právní normy v této oblasti,"
prohlásila Schillerová. "Se zástupci rodiny Machoninových se sejdu. Proberu s nimi, co jim konkrétně vadí. Budeme se bavit o právním rozměru, ale budeme se bavit i o nějakém praktickém rozměru. My nemůžeme dalších deset let prodiskutovat," uvedla.

Ministryně uvedla, že se při rekonstrukci k odkazu manželů Machoninových, podle jejichž návrhu byla budova ve stylu brutalismu v 70. letech postavena, přistupuje s velkým respektem. "Ale ten hotel nemůžeme nechat spadnout," dodala. Projekční práce na modernizaci podle Schillerové zastřešuje firma Energy Benefit Centre jako vítěz výběrového řízení. Společnost Ateliér Alfa rodiny Machoninových nebyla vybrána, protože byla nejdražší, uvedla ministryně.

Vnoučata architektů Machoninových Maria a Jan Kordovští minulý týden uvedli, že s nimi vedení hotelu o rekonstrukci stále nejedná a že rekonstrukce hotelové části stále nemá architekta. Maria Kordovská ČTK řekla, že podle autorského zákona musí být všechny změny se zástupci původních architektů konzultovány. Schillerová to označila za zbytečnou mediální přestřelku. Potomci Machoninových podle ní nevyužili nabídku vedení hotelu k lednové schůzce.

Ředitel hotelu Vladimír Novák k tomu uvedl, že již není prostor debatovat o úpravách pokojů, protože se už opravují. Při opravách budou podle něj zachována například původní umyvadla, svítidla na chodbách nebo původní křesla. Řešení veřejných prostor zatím není ani navrženo, dodal Novák.

První část rekonstrukce a modernizace hotelu, na kterou je vyčleněno celkem 580 milionů korun, má být hotova do 15. března. Do té doby má být opraveno prvních 60 pokojů. Do červencového zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary má být dokončena oprava 126 pokojů, v dalších 147 pokojích se provádějí pouze částečné úpravy. "Snažíme se dělat úpravy s maximální citlivostí a snažíme se co nejvíce zachovat jeho původní podobu," řekl Novák. Podle pirátského poslance Lukáše Černohorského ale pokoje neodpovídají čtyřhvězdičkovému hotelu.

Rekonstrukce se zatím týká vnitřní části hotelu. V další etapě se bude opravovat bazén, a to od října letošního do června příštího roku. Předpokládané náklady na rekonstrukci bazénu včetně přilehlého prostoru činí 120 až 130 milionů korun. Thermal v příštím roce čeká také kompletní výměna oken.

Architektka Věra Machoninová patří spolu se svým manželem Vladimírem, který zemřel v lednu 1990, k představitelům brutalismu v české architektuře. Jejich nejznámějším dílem byl vedle Thermalu návrh obchodního domu Kotva v Praze.
___
 
(ČTK 30,8.2019) - Rekonstrukci hotelu i bazénu má na starosti Vladimír Novák, nový ředitel hotelu. Na přípravě rekonstrukce hotelu se podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) podílejí památkáři z karlovarského magistrátu i památkový ústav v Lokti. Značné obavy z nadcházející rekonstrukce hotelu vyjádřila na začátku července vnoučata architektů Věry a Vladimíra Machoninových, podle jejichž návrhu byla budova ve stylu brutalismu v 70. letech postavena. Současný stav budovy označila za systematickou destrukci. Ocenili deklarovanou snahu o zachování barev a materiálů, zároveň ale kritizovali to, že rekonstrukce hotelové části stále nemá architekta. "Nové fotografie vzorových pokojů potvrzují, že jejich návrh v ničem neodpovídá původním myšlenkám našich prarodičů," sdělili ČTK. Vadí jim také to, že ministerstvo financí nezveřejnilo vizualizace saunového provozu hotelu, kde se budou dít největší změny. 
Více ZDE

Hotel Thermal byl postaven v letech 1967 až 1976 podle návrhu manželů architektů Věry a Vladimíra Machoninových. Komplex budov je postaven ve stylu Brutalismu a od počátku se o něm uvažovalo jako o kongresovém hotelu a hlavním centru Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Více ZDE.
Rekonstrukce byla zahájena v listopadu 2019. Modernizují se nejenom hotelové pokoje, ale také technické zázemí nebo rozvody. Navazující etapy se budou týkat především opravy bazénu, obálky, střech a v neposlední řadě se modernizace dotkne zázemí pro zaměstnance i okolí hotelu. Stavební práce na bazénu by měly začít ještě letos na podzim a otevření je plánováno na červen 2021. Více ZDE.

Unikátní architekturu i vnitřní vybavení karlovarského hotelu Thermal na dobových záběrech, fotografie ze stavby, reprinty původních výkresů najdete na stránkách HlídacíPes.org ZDE.
Stav hotelu před rekonstrukcí si můžete prohlédnout např. ZDE.
NPÚ: Památkový katalog / Hotel - hotelový komplex Thermal

Vizualizace: Ministerstvo financí České republiky

            


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

11. 2. 2020 16:45:07. Re: Rekonstrukce hotelu Thermal pokračuje. BlueBoss

 
 
 
 

11. 2. 2020 16:45:07. Re: Rekonstrukce hotelu Thermal pokračuje. BlueBoss

  Vládnou nám nemehla a navíc patologičtí lháři :-(
Thermalu je škoda.

14. 2. 2020 13:32:13. Schillerová: Rekonstrukce Thermalu je právně v pořádku. Redakce / ČTK

  (ČTK 13.2.2020) – Postup rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) právně v pořádku. Námitky potomků původních architektů Věry a Vladimíra Machoninových chce ministryně s nimi řešit osobně.
Pokračování v článku

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

1. 6. 2023 15:01:28

Re: Carmody Groarke: Pop-up restaurace Studio East Dining

Vítejte v našem internetovém obchodě s kvalitními doplňky, jako je HGH, HCG a anabolické steroidy. Při správném užívání steroidů je dobrým klíčem k okamžité proměně slabého a tlustého mladého muže v muže s krásným tělem, který si podmaní srdce žen. Anabolické steroidy umožňují sportovcům mít obrovskou výhodu v soutěžích. Nabízíme široký sortiment sportovních doplňků. Naši zákazníci, kterými jsou především sportovci všech úrovní a typů, již prokázali účinnost zvýšené cygonie. Výsledky jsou úžasné! Žádné trhání svalové tkáně a umožňuje vám zvýšit sílu a silový trénink. Nyní můžete trénovat ještě více a více. V našem obchodě máme velký výběr anabolik, který zve lidi, kteří chtějí vidět krásné tělo v zrcadle. Víme vše o oficiálních výrobcích anabolických steroidů a spolupracujeme pouze se spolehlivými výrobci. Každá látka, která přichází do našeho použití, je kontrolována a testována. Než ji nabídneme zákazníkům, shromažďujeme zpětnou vazbu o látce. Můžete si být jisti, že o svých transakcích s námi nemáte žádné pochybnosti, protože neposíláme produkty, u kterých si sami nejsme 100% jisti. Objednávejte e-mailem... wahlstrom119@gmail.com WhatsApp... +237 653294405 Barel objemové steroidy#Koupit Anavar#Koupit boldenon Koupit Clenbuterol#Koupit Deca Koupit Dianabol#Koupit Enanthate#Koupit HGH#Koupit lidský růstový hormon#Koupit injekční steroidy#Koupit inzulínové jehly#Koupit letrozol#Koupit Masteron#Koupit perorální steroidy#Bu#Koupit PCTroi Primobolan Koupit Rip Blend#Koupit steroidní jehly#Koupit Sustanon#Koupit tamoxifen#Koupit testovací směs#Koupit testovací Cyp#Koupit testovací Cypionate#Koupit test Enanthate#Koupit test Enanthate#Koupit testosteron#Koupit testovací prop#Koupit TNT Koupit Tren#Koupit Tren E #Koupit TTM#Koupit Winstrol Fat Burner Oral steroid Cycle Steroids Cycle#Testosteron propionate Trenbolon#Trenbolon Enanthate#Tren Steroids Tri Tren#Viagra Jsme spolehlivými dodavateli různých druhů kulturistických steroidů, bolesti zabijáci, výzkumné chemikálie, farmaceutické produkty a mnoho dalších podobných prášky na spaní, prášky na sex, prášky na zvětšení penisu,. .Dodáváme naše produkty po celém světě do všech zemí bez omezení, protože jsme nejlepší dodávání .Navíc diskrétní balení je jednou z metod obal. Koupit Ketamin (na deprese) Koupit XANAX Long Bar. (Pfizer / Xanax IR) FENTANILO náplast, koupit Pentobarbital Nembutal (tablety, tekutiny, prášky) DiazepamMDMAXTC pilulky, koupit KCN, koupit Heroinový prášek, koupit LSD, koupit Actavis Hostsirap Online koupit kokain koupit Herbs a mnoho dalších včetně následujících. koupit Xanax 2 mg, koupit dilaudid 8 mg, koupit Oxycodone 30 mg, koupit Suboxone stripe 8 mg, koupit Adderall 30 mg, koupit Hydrocodone 10/325 mg, koupit Diazepam Valium 10 mg, koupit Percocet 30 mg, koupit vicodin 5-10 mg, koupit Clonopin 2 mg, koupit Opana 40 mg, koupit Oxynorm 20 mg, koupit Oxycontin 40 mg, koupit Rivotril 2 mg, koupit Duromin 40 mg, koupit MDMA 50 mg, koupit Tramadol 100 mg, koupit Rohypnol 2 mg, koupit Tilidin 100/8 mg, koupit Concerta XL 18-36 mg, koupit Morphine 15 mg, koupit Mandrax (Quaalude) 300 mg, koupit kodeinový sirup, koupit Ritalin 20 mg, koupit Lortab Watson 7,5 mg. koupit náplast Fentanyl 100 mg, koupit Stilnox 10 mg, koupit viagru 100 mg, koupit metadon 40 mg, koupit Subutex 8 mg, koupit Lyrica 300 mg, koupit Secondary 15 mg, koupit Soma 350 mg, koupit Sobril 150 mg, koupit Nembutal a mnoho dalších. E-mail... wahlstrom119@gmail.com Webové stránky...https://luxferosmedss.company.site/

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz