Rekonstrukce interiérů v řadovém domě

Rekonstrukce interiérů v řadovém domě

Brno

(24. 4. 2020) Archfactory

   
 
 
 
 

Rekonstrukce interiérů v řadovém domě

V dvoupodlažním řadovém domě proběhla kompletní rekonstrukce interiérů s částečnými stavebními úpravami. Zasáhla i do obvodového pláště změnou oken ve společenské části, kde jsme podpořili propojení interiéru s exteriérem. Dispozice přízemí zůstala téměř nezměněná, největší úprava proběhla otevřením a zvětšením kuchyně do společenské zóny a zvětšením šatní skříně v zádveří. Kuchyni od společenské zóny odděluje jídelní stůl, který navazuje z jedné strany na panel spotřebičů a na straně druhé na TV stěnu. To jsme si mohli dovolit díky zrušení krbu, který stál na místě jídelní části.
Druhé patro je koncipováno jako privátní s dětským pokojem, ložnicí, pracovnou a šatnou s koupelnou. Novou koupelnu jsme umístili do nevyužívané místnosti nad garáž. V prostoru stávající koupelny jsme tak získali šatnu s pračkou a sušičkou a kotlem.
Celým interiérem se prolíná motiv tmavě dřevěné vinylové podlahy v kombinaci bílého, šedého a dřevěného lamina. Dětský pokoj má dřevěné lamino ve světlejším odstínu.
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz