Rekonstrukce interiéru kina Oko

Rekonstrukce interiéru kina Oko

Masarykovo náměstí 1170, Šumperk

(28. 5. 2020) UYO architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce interiéru kina Oko

Architektonicky výrazná stavba kina z roku 1928 prošla během let množstvím úprav a přestaveb, dolepeními a zalepeními. Vyústily ve stav, který jsme měli možnost napravit. Naším hlavním úkolem bylo očištění a navrácení elegantních funkcionalistických křivek, kterými jsou prostory interiéru vybaveny. Kromě toho jsme chtěli obnovit reprezentativní vstupní prostor.
Návrh vychází z původních linií foyer, které byly i v původním projektu doplněny dřevem a sklem. Snažili jsme se tento stav navrátit s tím, že vstupní části dominuje pokladna z dubového dřeva, která je protiváhou bufetu za skleněnou stěnou na protější straně vstupního prostoru. Foyer pak vévodí, kromě osvětlovacích prvků ve tvaru očních zornic, také výrazný panel šaten, který svou symetrií, ladnou křivkou a materiálem z přírodního dubu udává elegantní tón celého prostoru. Kombinace antracitové výmalby, tmavého koberce a světlého stropu s osvětlovacími prvky pak dodává prostoru na modernosti a čistotě. Pro doladění interiéru byly vybrány plakáty legendárních českých i světových filmů ze zlatého fondu kinematografie a spolu s množstvím filmových hlášek jimi byly stěny interiéru doplněny.
Autorská zpráva
Foto: Václav Novák


 
Klient: Město Šumperk
Architekt: UYO architekti s.r.o. – Ing. arch. Ivo Skoumal, Ing. arch. Jan Skoumal, Ing. arch. Adam Zezula, Ing. arch. Ivo Skoumal
Projekt: Ing. Petr Heřmanský
Rozloha: 430 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz