Rekonstrukce interiéru kina Oko

Rekonstrukce interiéru kina Oko

Masarykovo náměstí 1170, Šumperk

(28. 5. 2020) UYO architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce interiéru kina Oko

Architektonicky výrazná stavba kina z roku 1928 prošla během let množstvím úprav a přestaveb, dolepeními a zalepeními. Vyústily ve stav, který jsme měli možnost napravit. Naším hlavním úkolem bylo očištění a navrácení elegantních funkcionalistických křivek, kterými jsou prostory interiéru vybaveny. Kromě toho jsme chtěli obnovit reprezentativní vstupní prostor.
Návrh vychází z původních linií foyer, které byly i v původním projektu doplněny dřevem a sklem. Snažili jsme se tento stav navrátit s tím, že vstupní části dominuje pokladna z dubového dřeva, která je protiváhou bufetu za skleněnou stěnou na protější straně vstupního prostoru. Foyer pak vévodí, kromě osvětlovacích prvků ve tvaru očních zornic, také výrazný panel šaten, který svou symetrií, ladnou křivkou a materiálem z přírodního dubu udává elegantní tón celého prostoru. Kombinace antracitové výmalby, tmavého koberce a světlého stropu s osvětlovacími prvky pak dodává prostoru na modernosti a čistotě. Pro doladění interiéru byly vybrány plakáty legendárních českých i světových filmů ze zlatého fondu kinematografie a spolu s množstvím filmových hlášek jimi byly stěny interiéru doplněny.
Autorská zpráva
Foto: Václav Novák


 
Klient: Město Šumperk
Architekt: UYO architekti s.r.o. – Ing. arch. Ivo Skoumal, Ing. arch. Jan Skoumal, Ing. arch. Adam Zezula, Ing. arch. Ivo Skoumal
Projekt: Ing. Petr Heřmanský
Rozloha: 430 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz