Rekonstrukce interiéru kina Oko

Rekonstrukce interiéru kina Oko

Masarykovo náměstí 1170, Šumperk

(28. 5. 2020) UYO architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce interiéru kina Oko

Architektonicky výrazná stavba kina z roku 1928 prošla během let množstvím úprav a přestaveb, dolepeními a zalepeními. Vyústily ve stav, který jsme měli možnost napravit. Naším hlavním úkolem bylo očištění a navrácení elegantních funkcionalistických křivek, kterými jsou prostory interiéru vybaveny. Kromě toho jsme chtěli obnovit reprezentativní vstupní prostor.
Návrh vychází z původních linií foyer, které byly i v původním projektu doplněny dřevem a sklem. Snažili jsme se tento stav navrátit s tím, že vstupní části dominuje pokladna z dubového dřeva, která je protiváhou bufetu za skleněnou stěnou na protější straně vstupního prostoru. Foyer pak vévodí, kromě osvětlovacích prvků ve tvaru očních zornic, také výrazný panel šaten, který svou symetrií, ladnou křivkou a materiálem z přírodního dubu udává elegantní tón celého prostoru. Kombinace antracitové výmalby, tmavého koberce a světlého stropu s osvětlovacími prvky pak dodává prostoru na modernosti a čistotě. Pro doladění interiéru byly vybrány plakáty legendárních českých i světových filmů ze zlatého fondu kinematografie a spolu s množstvím filmových hlášek jimi byly stěny interiéru doplněny.
Autorská zpráva
Foto: Václav Novák


 
Klient: Město Šumperk
Architekt: UYO architekti s.r.o. – Ing. arch. Ivo Skoumal, Ing. arch. Jan Skoumal, Ing. arch. Adam Zezula, Ing. arch. Ivo Skoumal
Projekt: Ing. Petr Heřmanský
Rozloha: 430 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz