Rekonstrukce kladenského divadla by měla být hotová v srpnu

Rekonstrukce kladenského divadla by měla být hotová v srpnu

(12. 2. 2015) (ČTK) - Rekonstrukce kladenského divadla podle návrhu architekta Davida Vávry (doplněno Stavbaweb) by měla být hotová v srpnu. Firma Subterra, která vyhrála tendr na dokončení opravy, si stavbu převezme do konce února. Proti výsledkům výběrového řízení se nikdo neodvolal, a tak může být podepsána smlouva. Novinářům to v úterý 10. února řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Částka na dokončení opravy činí 95 milionů korun bez DPH, většinu by měla pokrýt evropská dotace, proto ale musí být projekt podle dotačních podmínek v srpnu hotový.

 
 
 
 

Rekonstrukce kladenského divadla by měla být hotová v srpnu

(ČTK) - Rekonstrukce kladenského divadla podle návrhu architekta Davida Vávry (doplněno Stavbaweb) by měla být hotová v srpnu. Firma Subterra, která vyhrála tendr na dokončení opravy, si stavbu převezme do konce února. Proti výsledkům výběrového řízení se nikdo neodvolal, a tak může být podepsána smlouva. Novinářům to v úterý 10. února řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Částka na dokončení opravy činí 95 milionů korun bez DPH, většinu by měla pokrýt evropská dotace, proto ale musí být projekt podle dotačních podmínek v srpnu hotový.

 


Tendr na dokončení opravy muselo město vypsat, protože firma CGM Czech, která na rekonstrukci pracovala, nedodržovala termíny. Kladno jí proto vypovědělo smlouvu a nyní městská rada rozhodla o podání žaloby na vymáhání pokuty za nedokončenou rekonstrukci. Město požaduje 69 milionů korun, insolvenční správce zatím shromáždil majetek asi za 18 milionů korun. "Je otázkou, jak budou všechny pohledávky vůči CGM Czech vypořádány, město se ale musí zachovat jako dobrý hospodář a pokusit se získat alespoň část peněz," uvedl primátor.

Rekonstrukce bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu a vybudování venkovní letní scény. Divadlo bude vybaveno moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Výběrové řízení na vybavení divadla chce město vypsat v březnu. V opravené divadelní budově by soubor mohl zkoušet od léta. Diváci by se měli dočkat představení v září. Do té doby mohou soubor kladenského divadla vidět v divadle Lampion.

Opravu budovy Městského divadla Kladno za více než 100 milionů korun provázejí problémy od začátku. Po dvouletých komplikacích začala na přelomu let 2012 a 2013. Původní termín dokončení byl do konce roku 2013, poté byl kvůli historickým nálezům posunut na loňský březen. Poté stavební firma požádala o další prodloužení, termíny prací ale nedodržovala ani potom. Soubor divadla proto hraje v divadle Lampion už čtvrtou sezonu.

Budova Městského divadla v Kladně byla otevřena 11. května 1912. Jejími autory jsou architekt Jaroslav Rössler a stavitel Emil Hrabě.

Doplněno Stavbaweb:
Rekonstrukce městského divadla v režii architekta Davida Vávry zahrnuje celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude nově vybavena moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště. Divadlo by mělo splňovat dnešní standardy v nárocích na komfort jak pro diváky, tak herce.

Městské divadlo Kladno

Související články:


Městské divadlo Kladno (zdroj foto: http://mestokladno.cz)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz