Rekonstrukce mateřské školy

Rekonstrukce mateřské školy

Stará č.p. 2550, Ústí nad Labem

(7. 2. 2020) 3+1 architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce mateřské školy

Místo: Ústecké sídliště Hornická-Stará; školka od architekta K. Fleischera a Ing. Zlámala z roku 1968 je součástí drobného souboru školských staveb.
Cíl: Proměna původně mateřské školy, poté zvláštní školy a posléze vysokoškolských učeben zpět na mateřskou školu. Vytvořit současné, pohodlné a tvůrčí prostředí pro 50 dětí.
Metoda: Železobetonový montovaný skelet T-MS 66. Elegantní jednoduchost a univerzalita psychologicky zatížená estetikou 70. let minulého století.
Objem původního domu zůstal beze změn. Upravili jsme dispozici, vyměnili plášť a k jihozápadní fasádě, směrem do zahrady jsme přidali ocelovou lodžii. V zahradě se objevily drobné stavby a úpravy pro chov domácích zvířat.
Stávající typový objekt je spolehlivě velkorysý. Přidali jsme k němu několik prvků, které mu dodávají podrobnost a umožní mu (doufáme) intimněji srůst s místem.
Předně: Rám kryté lodžie přímo navazuje na vnitřní prostory, je zároveň sluneční clonou. K němu přisazujeme dřevěnou treláž jako kostru pro budoucí jedlou popínavku. Kosočtverečný tvar treláže vychází z místních motivů reformní architektury 20. let.
Severní fasáda je sepnuta (rovněž místně užívaným) vysokým řádem lizén, ve kterém se objevuje luční motiv (autorkou je Lenka Procházková, Obrázkový ostrov).
Domky v zahradě jsou zatím pouze základně připraveny a čekají na svoji příležitost.

Autorská zpráva
Foto: Pavel Plánička


Autor: 3+1 architekti – Pavel Plánička, Bruno Panenka, Matěj Páral       
Zastavěná plocha: 787 m2
Užitná plocha: 1300 m2
Obestavěný prostor: 4400 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz