Rekonstrukce mezonetového bytu v Praze

Rekonstrukce mezonetového bytu v Praze

(29. 1. 2024) BekArch

   
 
 
 
 

Rekonstrukce mezonetového bytu v Praze

Na velkorysých 307 m2 najdete vše, co pro rodinný život v centru metropole člověk potřebuje. Funkce bytu primárně odlišuje dvoupatrové členění. Zatímco dolní patro slouží ke společnému životu, návštěvám a pro děti, horní patro nabízí jeho obyvatelům intimitu a soukromí.

Velkorysému obytnému prostoru ve spodním patře vévodí kuchyňský ostrov. Dále zde najdete jídelnu a obývací prostor, ze kterého se pomocí truhlářsky řešeného schodiště dostanete do druhého patra. Za prostorem nazvaném cinemaroom se nachází ryze soukromé křídlo s pracovnami, ložnicí, koupelnou, barem a šatnami.

Důležitý bod v rámci rekonstrukce představovala hra se světlem. Vzhledem k tomu, že směrem do ulice nebylo možné byt jakkoliv prosvětlit, zvolili architekti světlé, krémové tóny v rámci celého interiéru. To jim zároveň dalo prostor využít tmavé tóny pro architektonické zdůraznění důležitých prvků. Příklad můžeme hledat v případě kuchyňské linky nebo v rámci řešení schodiště. Díky hře s barvami a rozměry vzniklo atypické schodiště, které poutá pozornost příchozích návštěv. 

Byt disponuje třemi plnohodnotnými koupelnami a jednou samostatnou toaletou u obývací části. Všechny prostory hygienického zázemí jsou navrženy v obdobných barevných tónech jako celý interiér. Koupelnám dominuje krémový velkoformátový obklad s dekorem pískovce v kombinaci s truhlářsky řešenými skříňkami z tmavě mořené dubové dýhy. Velkoformátové zrcadla v dětské a v hlavní koupelně opticky prostory zvětšují.

Architekti BekArch při návrhu vycházeli z tradice Vinohrad. Jasnou volbou tak byla dřevěná podlaha a kazetové obklady vybraných stěn.


Tisková zpráva, kráceno
Foto Idealab

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a