Rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše v Ostravě

Rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše v Ostravě

náměstí Dr. E. Beneše, 729 29 Moravská Ostrava a Přívoz

(6. 4. 2017) Na náměstí ve stejné době bude probíhat FESTIVAL PRO NÁMĚSTÍ

   
 
 
 
 

Rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše v Ostravě

(ČTK) - Na náměstí Dr. E. Beneše v centru Ostravy začala v pondělí 3. dubna 2017 rekonstrukce. Úpravy budou stát zhruba 2,6 milionu korun a práce by měly být dokončeny zhruba v polovině května, řekla ČTK mluvčí centrálního městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jana Pondělíčková. Provoz radnice nebude během renovace omezen, vstup bude přes schodiště ze Zámecké ulice.

"Náměstí bude mít po rekonstrukci povrch z deskové žulové dlažby ve třech odstínech. Nainstalujeme nový mobiliář, doplníme umělecké dílo a celou zelenou plochu ohraničíme nízkým ozdobným plůtkem. V klidové zóně náměstí umístíme pítko," uvedla Pondělíčková.

V plánu je i renovace hodin, které budou natřeny a seřízeny. Ze zelené plochy, která je součástí náměstí, budou odstraněny pojistkové a elektroměrné skříně. Renovována bude také kašna.


Doplněno Stavbaweb:
O zahájení rekonstrukce náměstí ve stejném rozsahu již v listopadu 2016 informoval Moravskoslezský deník. Zprávu najdete ZDE
Že rekonstrukce probíhala již v prosinci se dočtete i na stránkách novinky.cz. K článku je připojena i fotogalerie. Zprávu najdete ZDE.

Studii možné podoby "Předprostoru radnice městské části Moravská Ostrava a Přívoz" na náměstí Dr. E. Beneše v Ostravě zpracovala architektonická kancelář Vysloužil architekti v rámci akce Městské zásahy 2016. Projekt na jejich stránkách najdete ZDE.

Další návrh v rámci akce Městské zásahy 2016 vypracoval Jan Havlíček. jeho návrh najdete ZDE.

Projekt arch. Sandry Jüttnerové byl nominován na titul Young Architect Award 2011 v kategorii Ideové studie a školní práce, téma Centrum a okraje. Projekt najdete ZDE.

---
Festival pro náměstí
V rámci Česko-německého kulturního jara 2017 náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy ožije po celý duben akcí Festival pro náměstí.
Slavnostní zahájení proběhlo 31. března.

Na programu mimo jiné jsou:
 19. dubna 2017 Komentovaná procházka náměstím s historikem architektury Martinem Strakošem
• 23. dubna 2017 Odborná plánovací dílna o budoucnosti náměstí
• 27. dubna 2017 Odborná plánovací dílna o budoucnosti náměstí

Festival pro náměstí pořádá Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s Goethe-Institutem, architekty MAK!, Centrem PANT a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu. Za poskytnutí výstavních vitrín a prostor patří poděkování Lukáši Klebercovi a městské galerii PLATO. Akce Antikvariátu a klubu Fiducia podporují: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Ostrava, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, Nadace české architektury, MUDr. David Feltl, tiskárna Printo, Portaflex.
Více informací o akci najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 
49.8342838
18.2890392
Rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše v Ostravě

Rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše v Ostravě
náměstí Dr. E. Beneše
729 29 Moravská Ostrava a Přívoz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz