Rekonstrukce památkově chráněné knihovny v Poděbradech

Rekonstrukce památkově chráněné knihovny v Poděbradech

(14. 1. 2016) Veřejnosti by se měla otevřít v únoru nebo v březnu.

 
 
 
 

Rekonstrukce památkově chráněné knihovny v Poděbradech

(ČTK) - Město Poděbrady dokončilo rekonstrukci památkově chráněné knihovny za 22 miliónů korun. V těchto dnech se vybavuje nábytkem, veřejnosti by se měla otevřít v únoru nebo v březnu. ČTK to řekl starosta Poděbrad Ladislav Langr. Většinu nákladů zaplatily evropské fondy.

Původně měla modernizace knihovny stát asi 12 miliónů, v průběhu rekonstrukce se ale objevily práce navíc. „Pod plánovaným výtahem se objevila renesanční studna, byla tam také překládka kabelu ČEZ. Historické schodiště se nerepasovalo, ale muselo se kompletně vybudovat,“ řekl ČTK Langr.

Město o rekonstrukci budovy z 18. století v centru městské památkové zóny usilovalo šest let, na projekt ale nemělo peníze. Knihovna je nyní celá bezbariérová a modernizovaná, stavbaři opravili stropy, podlahy, stěny a vzniklo nové sociální zařízení. „Poděbrady tím získají také tři nové prostory, které budeme smysluplně využívat. Jeden je renesanční podzemí, druhým je venkovní čítárna v atriu a pod půdou je velká místnost, kde bude dětské oddělení,“ doplnil starosta.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu rekonstrukce knihovny je společnost INPROJEKT.
Dodavatelem stavby je společnost Chládek a Tintěra Pardubice, a.s., která se výběrovém řízení umístila na druhém místě. Původně vybraný uchazeč ARCHATT PAMÁTKY, s.r.o., s omluvou odstoupil ze zadávacího řízení. Průběh stavby byl neustále konzultován a kontrolován zástupci památkového úřadu, autorským dozorem spolu se statikem a technickým dozorem stavby.
Historie knihovny, fotogalerie objektu

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz