Naším cílem bylo vytvořit klidný a kultivovaný prostor sjednocený promyšlenými detaily a redukovanou paletou přírodních materiálů. Skutečným domovem, podle obrazu majitele, se stane užíváním a postupným zabydlením. Spojením obývacího pokoje, kuchyně s jídelnou a chodbou vzniká velkorysý obytný prostor. Do chodby tím vnášíme světlo. Je dlouhá a má rytmus střídajících se pilířů a dveří vysokých od podlahy po strop. Chodba odděluje společenskou a soukromou část bytu. Obě ložnice mají koupelnu.
Obývací pokoj s krbem a vinotékou je možné širokými francouzskými okny propojit s terasou s výhledem na vilu Biancu. Nad krbem je v nábytku skrytý bar a klimatizace, mezi závěsy před francouským oknem zabudované projekční plátno. Byt je navržený v kombinaci přírodního dubu, bílých omítek a laku, cementové stěrky a kovových černých akcentů. Detaily v pracují s motivem dubové linky procházející celým bytem. Většina nábytku včetně krbu a venkovního grilovacího stolu byla navržena a vyrobena na míru.
Autorská zpráva
Foto: Alex Shoots Buildings
Autoři: Komon architekti – Martin Gaberle, Ema Traplová, Julie Hyská; spolupráce Studio Fabrik8
Rozloha: 164 m2
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!