Rekonstrukce podkroví

Rekonstrukce podkroví

Brno

(24. 6. 2019) atelier b9

   
 
 
 
 

Rekonstrukce podkroví

Mezonetový byt ve třetím podlaží řadového domu využívá prostory v podkroví. Záměrem bylo zkvalitnění bydlení a stanovení jednotného kompozičního celku nástavby z exteriéru. Nástavbu jsme řešili tak, aby se výrazně nezměnil vzhled objektu. Střešní vikýře jsme nahradili novými, které jsou opticky sjednoceny. V sedlové střeše do ulice se nachází velkoryse prosklený vikýř z obytného prostoru s galerií do hřebene střechy, na horní úrovni je nad ložnicemi kuchyně a jídelna s venkovní terasou orientovanou do zahrady.
Autorská zpráva

Autoři: atelier b9, s.r.o. – Ing. arch. Vladimír Kozumplík, Ing. arch. Jan Sochor; spolupráce Katerini Duničková, Václav Pochylý, David Novák, Alena Mazalová, Eva Müller-Kabourková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 6. 2019 16:38:28. Re: Rekonstrukce podkroví. Jitka

24. 6. 2019 16:41:02. Re: Rekonstrukce podkroví. Daniel

 
 
 
 

24. 6. 2019 16:38:28. Re: Rekonstrukce podkroví. Jitka

  Tři různé nástavby na jednom řadovém domku - která půjde z kola ven?
A jestli nástavba výrazně nezměnila vzhled objektu, tak jsem papež.

24. 6. 2019 16:41:02. Re: Rekonstrukce podkroví. Daniel

  Náhodou, hezké na tom je, že tady je špatně úplně všechno(-:

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz