Rekonstrukce rodinného domu

Rekonstrukce rodinného domu

Všenory

(13. 8. 2018) Písek Seyček Architekti 

   
 
 
 
 

Rekonstrukce rodinného domu

Rekonstrukce řešila změnu domu z třicátých let minulého století dle potřeb a požadavků nového majitele tak, aby se zlepšil komfort i vlastnosti stavby k dnešním standardům a trendům, ať už co se estetiky, dispozičního řešení, energetické náročnosti či technického zařízení týče. Těžištěm návrhu bylo lepší propojení domu se svažitou zahradou. Samotné úpravy plně respektují původní charakter stavby. Než aby mu konkurovaly, odpovídající formou dům dotváří.
Objekt se rozprostírá příčně téměř na celou šířku parcely. Tvarové pojetí jeho dělení vybízelo k posílení hmotového členění. Zvýrazněním střední vertikální hmoty se dosáhlo vyrovnanosti celku a potlačil se i pocit přehrazenosti pozemku. Propojení domu se svahem umožňuje i nové propojení komunikační, vizuální a funkční. Návaznost obytných prostor na venkovní značnou měrou zajišťují nové terasy.
Členění pater bylo v principu zachováno, stejně tak bylo respektováno i rozmístění funkcí v hlavním obytném podlaží, přízemí. Nové přístavby původní dispozice doplňují a rozšiřují jejich využití. Prostor suterénu je nově pojat jako obytný. Podkroví, které bylo původně využíváno jako obytné jen z části, slouží k bydlení celé. K úpravě původních konstrukcí došlo jen v nezbytně nutné míře.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Jan Seyček, Ing. arch. Jiří Písek, Ing. Jan Krauz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

13. 8. 2018 19:31:37. Re: Rekonstrukce rodinného domu. Jiří Kalvach
27. 8. 2018 17:05:47. Re: Re: Rekonstrukce rodinného domu. Jan Seyček

 
 
 
 

13. 8. 2018 19:31:37. Re: Rekonstrukce rodinného domu. Jiří Kalvach

  Jak z mála udělat hodně. Velmi sympatická rekonstrukce (neboli stavební úpravy).

27. 8. 2018 17:05:47. Re: Re: Rekonstrukce rodinného domu. Jan Seyček

  Děkujeme za pochvalu, pane Kalvach.
Klient si nás našel na doporučení, dnes jsou z nás kamarádi. Když realizace stavby podle našeho projektu dopadne takto, tak je to nejlepší odměna... Arch.Seyček

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz