Rekonstrukce rodinného domu v Praze

Rekonstrukce rodinného domu v Praze

Praha - Strašnice

(9. 9. 2019) Mio architects

   
 
 
 
 

Rekonstrukce rodinného domu v Praze

Rekonstrukce dvojdomku je vždy výzvou – v tomto případě vyhrála varianta zachování původních proporcí stavby. Zadáním bylo vytvořit rodinný dům se třemi byty a zázemím.
V návrhu jsme vycházeli z původního objektu, jen jsme si hráli s hmotami. Finálním rozhodnutím bylo rozšířit původní hmotu, v níž bylo a stále je ukryté schodiště k bytům a vstup. Tento prvek se stal hlavním výrazovým prvkem domu, i když se nachází v zahradě a není na něj z ulice vidět.
V přízemí vznikl krytý vstup do technického zázemí, nachází se tu také prostor kolárny a ateliéru. V mezipatře na terénu ulice jsou dva byty 2+kk, které mají své soukromé předzahrádky. V podkroví se pak nachází vzdušný byt 3+kk se dvěma koupelnami a rozlehlou terasou umístěnou na přisazené hmotě schodiště.  
Materiálově byl dům pojednán jednoduše v bílé omítce v kombinaci s antracitovými okny, střechou a detaily. Hmota schodiště je opláštěna lakovaným tahokovem, což je materiál, který přináší dostatek krytí, ale zároveň netvoří úplnou bariéru a je v podstatě průhledný.
Autorská zpráva

Autoři: Jana Šimánková, Vít Černý, Radka Bartošová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz