Rekonstrukce rodinného domu v Praze

Rekonstrukce dvojdomku je vždy výzvou – v tomto případě vyhrála varianta zachování původních proporcí stavby. Zadáním bylo vytvořit rodinný dům se třemi byty a zázemím.
V návrhu jsme vycházeli z původního objektu, jen jsme si hráli s hmotami. Finálním rozhodnutím bylo rozšířit původní hmotu, v níž bylo a stále je ukryté schodiště k bytům a vstup. Tento prvek se stal hlavním výrazovým prvkem domu, i když se nachází v zahradě a není na něj z ulice vidět.
V přízemí vznikl krytý vstup do technického zázemí, nachází se tu také prostor kolárny a ateliéru. V mezipatře na terénu ulice jsou dva byty 2+kk, které mají své soukromé předzahrádky. V podkroví se pak nachází vzdušný byt 3+kk se dvěma koupelnami a rozlehlou terasou umístěnou na přisazené hmotě schodiště.  
Materiálově byl dům pojednán jednoduše v bílé omítce v kombinaci s antracitovými okny, střechou a detaily. Hmota schodiště je opláštěna lakovaným tahokovem, což je materiál, který přináší dostatek krytí, ale zároveň netvoří úplnou bariéru a je v podstatě průhledný.
Autorská zpráva

Autoři: Jana Šimánková, Vít Černý, Radka Bartošová

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*