Rekonstrukce stodoly v Pošumaví

Rekonstrukce stodoly v Pošumaví

(21. 4. 2023) BYRÓ architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce stodoly v Pošumaví

Objekt bývalé kovárny se stodolou stojí v údolí řeky Blanice, na téměř nedotčeném místě v Pošumaví. Jediné sousedství tvoří ruina bývalého mlýna, areál pily a ticho okolních pastvin.

Vnitřní prostor stodoly, který byl zaskládaný až po hřeben, jsme se snažili co nejvíce otevřít, prosvětlit a doplnit subtilními, pokud možno nenápadnými zásahy. Nedokončený pásový vikýř instalovaný v devadesátých letech jsme odstranili a nahradili ho prosvětlovacími šablonami, které do stodoly přinášejí po celý den proměňující se světlo.

Celý projekt vznikal s maximálním respektem k udržitelnosti a místním zdrojům. Zadáním ze strany klientů bylo použít pokud možno pouze materiál, který byl na chalupě k dispozici. Rekonstrukce se nakonec i díky covidu prakticky celá odehrála svépomocí.


Autorská zpráva
Foto: Ondřej Bouška

Ateliér: BYRÓ architekti
Autor: Ing. arch. Jan Holub, Ing. arch. Tomáš Hanus
Místo: Blanický Mlýn (Zbytiny), Jihočeský kraj
Velikost: 276 m2
Investiční náklady: 500 000 Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 4. 2023 20:00:04. Re: Rekonstrukce stodoly v Pošumaví. Jitka

18. 5. 2023 19:30:24. Re: Rekonstrukce stodoly v Pošumaví. Larry Fox

 
 
 
 

27. 4. 2023 20:00:04. Re: Rekonstrukce stodoly v Pošumaví. Jitka

  Tak tohle se mi opravdu líbí. Taková obytná/neobytná stodola/nestodola. Paráda.

18. 5. 2023 19:30:24. Re: Rekonstrukce stodoly v Pošumaví. Larry Fox

  Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete peníze na expanzi nebo založení vlastního podnikání? Získejte půjčku od jedné z předních britských úvěrových společností. Můžete se přihlásit přes whatsapp: +14092051142 nebo e-mail: larryfox2017@hotmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a