Rekonstrukce vily v Masarykově čtvrti

Rekonstrukce vily v Masarykově čtvrti

(17. 1. 2022) SENAA architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce vily v Masarykově čtvrti

Rodinný dům v Brně pochází ze sedmdesátých let minulého století. Rekonstrukcí jsme chtěli zlepšit jeho komfort v jednotlivostech i v celku. Namísto orientace do ulice jsme hlavní pohled a výstup z domu otočili na terasu v zahradě. Na hlavní vstup nyní navazuje prostorná šatna s komorou, hlavní obytný prostor s jídelnou a kuchyní je uprostřed dispozice. Světlo se do prostoru přivádí pomocí světlíku. V přízemí směrem na jih navazuje přes velkoformátové posuvné dveře malířský ateliér a sklad obrazů. Ve středu dispozice je schodiště, odlehčené zavěšenými stupni schodů. Jeho součástí je rohový krb, který je vidět ze všech částí obytného prostoru. V patře se nachází dětský pokoj, společná koupelna, pracovna s šatnou, pokoj pro hosty a ložnice rodičů se samostatnou šatnou a koupelnou. Patro je propojeno s obytným podlažím galerií, nad kterou je světlík. Stěny galerie slouží k vystavení obrazů.


V suterénu jsou úložné prostory, sklad sportovního vybavení, technická místnost a prostor pro hru na bicí.
 
Pro interiéry jsme zvolili převážně odstíny bílé, krémové a slonové kosti. Nejvýraznějším prvkem je tu tmavší dřevěná podlaha. Zvýraznili jsme některé solitérní prvky jako je jídelní stůl, závěsná světla nebo rámy zrcadel.
 
Rekonstrukcí jsme se snažili využít potenciál, který dům, pozemek i lokalita nabízí. Vytvořili jsme propojený prostor, který zároveň nabízí dostatek soukromí.
 
Autorská zpráva
Foto: Alex Shoots Buildings


Autoři: Václav Navrátil, Jan Sedláček, Kateřina Zabadalová, Jan Gadziala, Jan Cihlář

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz