Rekreační domy v Čisté

Rekreační domy v Čisté

Čistá, Černý Důl v Krkonoších

(8. 7. 2021) ARCHUM architekti

   
 
 
 
 

Rekreační domy v Čisté

Návrh dvou domů byl veden s cílem skloubit tradiční krkonošskou architekturu se současnými prvky. Jejich poloha byla zvolena s ohledem na využití výhledů při zachování intimního prostoru pozemku. Jsou částečně roubené z hraněného dřeva, částečně zděné. Tradiční roubenou část domu doplňuje výrazná terasa s velkorysými okny, zděná část hovoří současným architektonickým jazykem. 

 
Hlavní obytné prostory jsou v přízemí s přímým vstupem do zahrady. Podsklepení jednoho z objektů je využito na prostornou saunu. Zahrady jsou řešeny v místě tradičním způsobem – otevřené pozemky bez oplocení se solitérními stromy a keři.

Domy jsou částečně zděné z keramických tvarovek bez vnějšího zateplení s vápenným štukem s pucolánem, částečně roubené s dřevěným krovem. Roubená část je z hraněného dřeva o průřezu 260 x 260 cm. Sokly jsou obloženy kamenným obkladem, štíty dřevem. Střešní krytina je z falcovaného plechu antracitové barvy, kterým jsou oplechovány i všechny vikýře. Fasádu doplňují dřevohliníková okna antracitové barvy.

Autorská zpráva
Foto: Josef Neumann

Autoři: Šimon Vojtík, Karel Stejskal, Lucie Opluštilová, Martina Nováková, Veronika Hoczmannová
Zastavěná plocha každého objektu: 117,5 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.6349589
15.7106011
Rekreační domy v Čisté

Rekreační domy v Čisté
Čistá, Černý Důl v Krkonoších

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 7. 2021 12:57:08. Re: Rekreační domy v Čisté. BlueBoss

 
 
 
 

12. 7. 2021 12:57:08. Re: Rekreační domy v Čisté. BlueBoss

  Krkonoš je mi vážně líto. V čem jsou tyhle katalogové sračky tradiční? A v čem současné?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz