Relax centrum Štruncovy sady

Relax centrum Štruncovy sady

(1. 8. 2011) Výbor Regionální rady soudržnosti Jihozápad schválil k realizaci projekt Relax centrum Štruncovy sady.
Autory projektu jsou architekti Daniel a Pavel Němečkovi.

 
 
 
 

Relax centrum Štruncovy sady

Výbor Regionální rady soudržnosti Jihozápad schválil k realizaci projekt Relax centrum Štruncovy sady.
Autory projektu jsou architekti Daniel a Pavel Němečkovi.


Do příštího roku tak v blízkosti centra Plzně a poblíž soutoku řek Radbuzy a Mže vznikne relaxační a sportovní park za 115 milionů korun.
Základním smyslem projektu je zatraktivnění veřejných prostranství města a zvýšení nabídky sportovně-rekreační infrastruktury pro širokou veřejnost.
Z prostoru bude odstraněn betonový plot, opraví se povrchy stezek, některé z nich budou moci využívat cyklisté a in-line bruslaři. Vznikne zde lezecká stěna, dětské hřiště nebo malé náměstí s fontánou. Park a areál pivovaru propojí nová lávka přes Radbuzu za zhruba 25 milionů korun.
Zahájení stavby je naplánováno na září.

Štruncovy sady tvoří zelenou plochu ve tvaru trojúhelníku mezi historickým jádrem města a areálem pivovaru Plzeňský Prazdroj. Jsou ohraničeny Tyršovou ulicí a řekami Mže a Radbuza. Obě nedaleko stékají v řeku Berounku. Štruncovy sady jsou vyhledávaným místem sportovních fanoušků.

Plánovaný projekt řeší výraznou proměnu prostoru Štruncových sadů, který má dnes převážně monofunkční využití pro vrcholový sport. Celý stávající areál je obehnán nevzhledným betonovým plotem a komunikací, která slouží zároveň jako obslužná pro sportovní areál. Výskyt automobilové dopravy, ač omezené, negativně působí na možné sportovně rekreační využití. Soutok řek Radbuzy a Mže neplní svoji urbanistickou a estetickou roli, kterou obvykle tento typ prostoru plní v centrech evropských měst. Počítá se s centrem „freestyle“ sportů, pobytově řešenou úpravou soutoku nebo občerstvením. Návrh se snaží maximálně respektovat veškerou zeleň.
Doplňující prvky jako venkovní galerie, stojany na výstavy, či venkovní divadlo, by měly připravit tuto část Plzně pro další kulturní aktivity.Související články:
Štruncovy sady v Plzni 28.3.2011

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz