Renner Hainke Wirth: Hamburg Cruise Centre Altona

Renner Hainke Wirth: Hamburg Cruise Centre Altona

(1. 7. 2011) Nový přístavní terminál v Hamburku od architektů Renner Hainke Wirth  byl otevřen v červnu.

 
 
 
 

Renner Hainke Wirth: Hamburg Cruise Centre Altona

Nový přístavní terminál v Hamburku od architektů Renner Hainke Wirth  byl otevřen v červnu.Fotografie Klaus Frahm

Lodní terminal se nachází mezi administrativní budovou Dockland od BRT Architekten a Das Kreuzfahrtterminal liegt zwischen dem Bürogebäude „Dockland“ von BRT Architekten a přístavem trajektů England-Fährterminal od architektů Alsop+Störmer. Nádraží obrů, jak budovu nazývají autoři návrhu, je postaveno podle vítězného soutěžního návrhu architektů Renner Hainke Wirth. „Přísná linearita budovy navazuje na zástavbu labských břehů, zatímco zvýšení objektu na západní straně vyjadřuje vztah k mohutné bidově Dockland. Terminál a Docklands spojuje hra s geometrií v půdorysu, řezu i pohledu.Další informace na www.hamburgcruisecenter.eu/Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz